«Кіборга» з Тернопілля – Ярослава Гавянця повернули з полону

ГавянецьІз полону терористів учора, 3 лютого, звільнили захисника Донецького аеропорту – Ярослава Гавянця.

Про це на своїй сторінці у «Фейсбук» написала журналіст телеканалу СТБ Альона Шевчук, яка, за повідомленням друзів, поїхала в Донецьк у надії звільнити 22-річного хлопця. Опублікувавши фотографію Ярослава, вона підписала її: “Ми це зробили! Веземо кіборга додому” (див. зліва – прим.). Подробиці звільнення нашого земляка не відомі, але це – зовсім не важливо. Головне – живий!

Читайте також. «Я готовий піти у пекло, щоб витягнути дитину», — батько «кіборга» з Тернопільщини (Відео)

Кореспонденти «Подробностей» нещодавно зустрілися з батьками “кіборга”. І переконалися: гідність і відвага Ярослава – сімейні якості.

"Я Гавянець Ярослав Мирославович, з 80-ї бригади, з міста Копичинці Тернопольської області, зараз знаходжуся у полоні" – таким було звернення одного з полонених «кіборгів», зроблене під тиском бойовиків. Запис з'явився в мережі. І на цьому відео Мирослав упізнав свого сина. Він у зоні АТО - трохи більше місяця, в терміналі Донецького аеропорту опинився недавно, його підрозділ перекинули під час останніх серйозних боїв.

- У терміналі - рівно сім днів. Я тримав з ним зв'язок з першого дня, весь час, вдень і вночі. Я весь час знав його ситуацію, - розповів батько полоненого Мирослав Гавянець.

Читайте також. Бійці з Тернопілля — у полоні терористів після бою в аеропорті (Відео)

Ярослав був у терміналі, коли перекриття споруди вперше підірвали бойовики. Він продовжував оборонятися, але допомога забарилася і хлопець потрапив у полон. Батькові вдалося один раз вийти на зв'язок із сином, уже коли той був у руках бойовиків. Він сподівався, що Ярослава визволять або обміняють. І пишається тим, що виховав справжнього чоловіка.

- Це мій син. І те, що він - герой я знаю точно. Я пережив з ним ці дні. Я знаю, що він відчуває. Звичайно, я пишаюсь своїм сином. А він хотів мені це довести, тепер довів, навіть забагато, - впевнений Мирослав Гавянець.

Радісна для батьків новина з’явилася лише вчора. ІА «7 Днів-Україна» радіє разом із батьками щасливому поверненню Ярослава з полону.

Софія Левицька