Хасиди пояснили, чому не бояться їхати в Україну під час війни:  на 5 вересня в Умань прибуло їх понад тисячу (Відео)

Скрін з відео.

Попри повномасштабну війну в Україні хасиди їдуть в Умань аби відзначати юдейський новий рік. На 5 вересня в Умань уже прибуло майже пів тисячі прочан, розповіла міська голова Умані Ірина Плетньова, повідомляє Суспільне.

У 2022 році Рош га-Шана триватиме із 25 до 27 вересня. Торік на святкування прибуло 30 тисяч паломників, позаторік – дві з половиною тисячі. Гуртуються хасиди на могилі цадика Рабі Нахмана, де моляться та говорять про свого наставника.

Ірина Плетньова зазначила, що безпека паломників – під питанням: «На державному рівні ще не ухвалили остаточне рішення про те, чи буде приймати Україна паломників, чи ні. Звичайно, ми виходили на місце, дивились на можливість укриттів, шляхів при тривогах, де можна укриватися. Тож скажу відверто, що місто не може убезпечити тієї кількості паломників, яка планує приїхати. Тому, що ми говоримо не лише про 10 тисяч прочан, а й про ту кількість людей, які проживають на цих територіях».

Очільник Черкаської ОВА Ігор Табурець спрогнозував, що після 18 вересня їхня кількість зросте до 10 тисяч осіб, інформує pg.

За його словами, хасиди не бояться їхати, оскільки запевняють, що звикли до війни в себе вдома.

Табурець також додав, пише НВ, що в Умані буде запроваджено додаткові обмеження, також заборонять масову торгівлю та скупчення людей.

«Будуть запроваджені додаткові обмеження з точки зору дотримання комендантської години. Тобто ми будемо здійснювати облік по кожній людині, забороняти пересування містом та автомобільним транспортом, і пішки. На деяких вулицях буде виставлено додаткові блокпости», — уточнив він.

Тим часом посольство Ізраїля закликало своїх громадян утриматися від відвідування України через воєнний стан в Україні.

У паломницькому кварталі вже можна зустріти прочан.