Хаос, який може спровокувати Росія, неминуче загрожуватиме й Україні

Спостерігаючи за інформацією про протести громадян у двох сусідніх державах, можу повторити те, про що вже писав. У Російській імперії можуть бути лише бунти — безглузді, нещадні та криваві. Причина яких завжди була однакова — проблеми з їжею та фізичним виживанням. Ментальність мешканців цієї імперії не змінилася протягом останніх чотирьох століть. Тому справді масове, криваве знесення правлячого режиму почнеться тільки за таких обставин.

Ніякого легітимної передачі влади там ніколи не було і не буде. Банда криміналітету та спецслужб на чолі з Путіним, яка керує зараз Російською імперією, так просто не піде. Спочатку спробує втопити протести у крові. Внаслідок чого, або втримає можливість ще якийсь час грабувати населення та природні ресурси імперії, або остаточно поховає її. Але у будь-якому випадку у сучасному світі довго втримувати владу за рахунок хижацького грабування природних ресурсів їм не вдасться. Просто значення і вартість цих ресурсів у світі зараз значно зменшилась.

Тому ця остання найбільш огидна феодальна імперія у будь-якому випадку піде у небуття за 5, 10 чи 15 років.

Причому хаос, який це може спровокувати, неминуче загрожуватиме і Україні, а можливо, і всьому людству. Населення Російської імперії, яке ніколи не відрізнялося працьовитістю, століттями виховувалось на можливостях забезпечувати певний рівень добробуту за рахунок природних ресурсів, не поважало чуже життя та гідність, з надзвичайно поширеною ксенофобією — це жахлива суміш, яка породжуватиме найогидніші форми фундаменталізму, реваншизму та фашизму.

Тому на нинішні протести там дивлюсь без особливого оптимізму. Нам неминуче доведеться жити у дуже буремні часи.

Борис Кушнірук.