Портников вказав на важливий нюанс в обороні України: “В деяких регіонах потрібно було демонтувати дороги” (Відео)

Віталій Портников. Фото – “Еспресо”

Готуватись до великої війни з Росією Україна мала ще з 2014 року, коли Кремль тільки почав зазіхати на її територіальну цілісність. Для протидії масштабному вторгненню Росії Україна мала в тому числі створювати перешкоди для руху військової техніки РФ територією України. І робити це слід було ще з 2014 року та поки діяли Мінські угоди.

На такий важливий нюанс в обороні України політичний оглядач Віталій Портников вказав в ефірі телеканалу “Еспресо“.

"Я завжди говорив, що Мінські угоди - це пастка. Пастка для Росії, щоб санкції проти неї Європейський Союз не знімав, а сама Російська Федерація не змогла перейти до якихось силових дій. Час, який Росія не використовує для силових дій, потрібно використовувати для одного - підготовки до війни. Після 2014 року, вся українська держава мала перетворитись на мобілізаційний табір. Головні витрати мали йти на Збройні сили України. В певних регіонах України потрібно було не будувати, а демонтувати дороги. Ми мали б з 2014 року, а тим більше з 2019, жити в програмі "Великий демонтаж", щоб російські війська не пройшли", - пояснив Портников.

Політичний оглядач зазначив, що українське суспільство і політикум не вірили у неминучість війни з Росією. Через неготовність суспільства усвідомити справжній масштаб загрози зі сторони Кремля 24 лютого 2022 року і стало для багатьох в Україні форс-мажорним.

"Суспільні настрої були відмінні від розуміння цієї ситуації. Люди не хотіли розуміти, що вони приречені стати громадянами країни, яку будуть знищувати, а тисячі людей будуть вбиті. Хоча все це лежало на поверхні й не потрібно було великих аналітичних здібностей, щоб це зрозуміти та побачити після 2014 року", - констатував Віталій Портников.