Керівників шкіл зобов’яжуть збудувати внутрішні вбиральні через запровадження нових санітарних вимог

фото: Голос України (архів)

У Міністерстві охорони здоров’я України ввели нові правила функціонування для шкіл, де першою умовою має бути наявність внутрішніх вбиралень. Про це повідомив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Відтепер у кожній школі мають бути внутрішні туалети, оскільки в Україні до цього часу кожна 10-та школа має зовнішні туалети. Також дозволено використовувати у закладах освіти дротове та бездротове підключення до інтернету, встановлені вимоги до комп’ютерного обладнання, інформує 5 канал.

До того ж у кожному закладі передбачається щонайменше 2-3 розміри меблів, учнів, які часто хворіють простудними захворюваннями, ревматизмом, ангінами, рекомендовано розміщувати в третьому ряді, від вікна, ближче до внутрішньої стіни. 

Учні, які проживають на відстані більше 2 км від закладу освіти, мають бути забезпечені транспортом для підвезення до шкіл.

Працівники шкіл – вчителі чи працівники харчоблоку – мають проходити профілактичні медичні огляди, а школи зобов’язані організувати окреме харчування для дітей, у яких є довідка від лікаря про певні дієтичні потреби зі встановленим відповідним діагнозом.

За словами Ляшка, оновлені правила почнуть діяти з 1 січня 2021 року.