Керівник Загону народної самооборони на Тернопіллі – Олександр Варакута (Відео)

P1250060-nЗагін народної самооборони області, за рішенням Тернопільської обласної ради від 25 січня, очолив офіцер на пенсії, викладач педагогічного університету Олександр Варакута.

Читайте також. Депутати облради висловили недовіру голові Тернопільської ОДА Валентину Хоптяну (Відео, Фото)

Це сталося на ІІІ пленарному засіданні 48 сесії Тернопільської обласної ради. Одним із головних пунктів порядку денного був такий: «Про утворення Загону народної самооборони як органу муніципальної дружини Тернопільської обласної ради».

Читайте також. Народна Рада України – єдиний легітимний орган влади, який визнають на Тернопіллі

Утворення такої структури зовсім не скасовує існування міліції та інших правоохоронних органів. Загін працюватиме паралельно із ними – задля забезпечення порядку на території області. Загін Народної самооборони діятиме як орган муніципальної дружини. У її повноваження, як пояснив голова постійної комісії з питань законності та правової політики, здійснення демократичного цивільного контролю над Воєнною організацією і правоохоронними органами держави Леонід Бицюра, буде входити навіть контроль за дотриманням правил дорожнього руху.

Читайте також. У Тернополі створили виконком обласної ради. Тепер він керуватиме краєм (Відео, Фото)

За це рішення проголосували депутати ВО “Свобода”, “Єдиний центр”, “Наша Україна”, УНП, Народної партії (Блок Литвина). Загалом – 82 голоси «за». Олександра Варакуту всі присутні у залі зустріли оплесками, у такий спосіб привітавши чоловіка на новій посаді. Докладно про все, що відбувалося у сесійній залі – на відео, яке зробив наш кореспондент.

Довідково. Олександр Варакута народився на Луганщині. Свого часу був керівником місцевого підрозділу Національної гвардії України. З перших днів активно підтримує Майдан у Тернополі.