Керівник тернопільського ОСББ надто економив на вивезенні сміття – муніципальна поліція розбереться

osbb_1Якщо ОСББ не виконує своїх зобов’язань, за справу візьметься муніципальна поліція, запевняють тернополян в Управлінні житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради.

А річ у тім, що тернополяни поскаржилися до управління ЖКГ на те, що на вулиці Чумацькій, 27 вже кілька днів поспіль спеціалізовані підприємства не забирають переповнений контейнер для твердих побутових відходів (ТПВ). Люди обурювалися, адже не лише не мають куди викинути своє сміття, а й тому, що собаки розносять відходи всім двором.

Читайте також. У Тернополі хочуть законно «воювати» із вивісками іноземними мовами

Фахівці управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології оперативно ліквідували описані недоліки, тож територія вже впорядкована. Однак, як з’ясувалося, регулювати цю проблему мали б самі жителі, оскільки будинок на вул. Чумацькій, 27, є ОСББ.

Як повідомили представники ПП «Екотерн», що здійснює вивезення побутових відходів за вказаною адресою, голова ОСББ, аби економити кошти, підписав угоду на вивезення лише одного контейнера для ТПВ. Однак із розрахунку діючих норм накопичення відходів їхня кількість повинна бути більшою. Тому, за інформацією перевізника ПП “Екотерн”, протягом тижня голова об’єднання має укласти новий договір зі збільшенням кількості спецємкостей для сміття.

Читайте також. Тернопіль змусять підняти тарифи на тепло-, водопостачання та водовідведення? (Відео)

– На жаль, подібні випадки непоодинокі: тернополяни звинувачують у бездіяльності комунальників, хоча мали б спрямовують свої скарги до керівництва ОСББ, – кажуть в Управлінні Житлово Комунального Господарства. – Часто жителі міста скаржаться, приміром, на неприбраний сніг, на непосипані тротуари, на погану якість прибирання прибудинкової території тощо, і значний відсоток звернень надходить саме від ОСББ.

До речі, у підпорядкуванні Тернопільської міської ради перебувають 1083 будинки. Загалом же їх у Тернополі – понад дві тисячі. Решта багатоквартирних будинків перебуває у підпорядкуванні ОСББ чи інших будинкових утворень і обслуговуються приватними жеками.

Читайте також. Бюджет Тернополя на 202 млн грн перевищує кошторис минулого року (Відео)

– Як і у випадку з інцидентом на вул. Чумацькій, 27, тернополяни повинні скаржитися безпосередньо до керівництва ОСББ або приватних жеків, які обслуговують проблемні території, – радять комунальники. – Якщо ж об’єднання не здійснює прибирання прилеглої території належним чином або не дотримується вимог «Правил благоустрою Тернополя», то контролюючі функції виконує муніципальна поліція, яка, у разі невиконання обов’язків, притягуватиме відповідальних осіб до адміністративної відповідальності.

Софія Левицька