Керченський міст: яку загрозу побудував Путін на окупованій частині України (Відео)

Фото — most.life
Фото — most.life

Керченський міст, що з’єднує Росію з окупованим РФ Кримом, насправді мало придатний для своєї прямої функції. Зведений він виключно з метою пропаганди і щоб максимально нашкодити Україні. Україна ж уже подала позов проти Росії у Третейський суд Гааги, що розглядає порушення морського права.

Міст, який відкривав сам президент Росії, може впасти уже цієї зими. Про це каже український інженер-мостобудівник Георгій Росновський, який спроектував за своє життя кілька десятків мостів. Причина в тому, пояснює інженер, що міст збудований у сейсмічно нестійкій зоні, опори мосту зведені на плавунах і ще на етапі будівництва не раз руйнувались. Крім того, Керченська протока взимку промерзає до дна і як поведе себе міст під час першого ж зимового шторму – невідомо. Довше, як 15 років цей міст не простоїть, упевнений Георгій Росновський.

Читайте також: Путін проїхався за кермом — окупанти Криму відкрили частину Керченського мосту (Відео)

Те, що Керченський міст споруджений насамперед для пропаганди всередині Росії, свідчить і його неймовірна дорожнеча.

Міст має довжину 19 км і кожен метр в кінцеівому результаті коштує 209 тисяч доларів, тоді як метр найдовшого у світі мосту в Китаї довжиною 164 кілометри обійшовся у 9 тисяч доларів.

Читайте також: Порошенко пояснив, навіщо окупантам Криму насправді потрібен буде Керченський міст

Тим часом Україна через Керченський міст втратить також багато. Прямі збитки лише у судноплавстві обійдуться нашій країні до 500 мільйонів доларів на рік: у Бердянський і Маріупольський порти через малу висоту Керченського мосту не зможуть заходити великовантажні судна, а це означатиме для України пошук нових логістичних шляхів для експорту зерна, вугілля і металу.

Крім того, Керченський міст ще й майже перегородив Керченську протоку, що означає швидке опріснення Азовського моря і загибель його екосистеми

Всі подробиці - у відео ТСН.