Катастрофа українського “Боїнга”: Іран заявив, що через пошкодження самописці перед розшифруванням реставрують

"Боїнг" МАУ, після влучанян іранської ракети. Фото — Фейсбук Офісу Президента України
“Боїнг” МАУ, після влучанян іранської ракети. Фото — Фейсбук Офісу Президента України

Міністр оборони Ірану стверджує, що “чорні скриньки” українського лайнера, збитого 8 січня під Тегераном, зазнали серйозних ушкоджень.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на іранське агентство IRNA.

"Чорна скринька зазнала серйозних ушкоджень і міністерство оборони попросило оборонні підприємства про її реставрацію. Чорну скриньку спочатку відновлять, а потім розшифрують", - сказав міністр.

Читайте також: The New York Times опублікувала кадри, як ракета влучає в український «Боїнг» під Тегераном (Відео, Фото)

За словами Хатамі, робота з відновлення скриньки вже триває.

Читайте також: Боїнг МАУ після катастрофи: чорний від сажі фюзеляж весь у пробоїнах (Фото)

Як повідомлялось раніше, міністри 5 держав у Мюнхені зробили спільну заяву про те, що Іран нездатний розшифрувати чорні скриньки та має віддати їх на розшифрування іншій стороні.

Читайте також: Як Іран ракетами збив «Боїнг» МАУ: реконструкція авіакатастрофи (Відео)

"Протягом 30 днів Іран показав, що не має чи то технічної, чи то іншої спроможності прочитати чорні скриньки, тому має передати їх стороні, яка має таку спроможність. Ми знаємо, що французька влада запропонувала Ірану таку можливість", - заявив Франсуа Шампань, глава МЗС Канади.

Читайте також: «Це точно світло від ракети», — опублікований запис засекречених Іраном переговорів про збитий «Боїнг» МАУ (Відео)