Каталонія у вогні тижневого протесту: влада регіону заговорила про новий референдум щодо незалежності (Відео)

Каталонія- прапор на фоні вогню барикадВихід із політичного протистояння Каталонії та Іспанії і масових акцій протесту влада Каталонії бачить у проведенні нового референдуму про незалежність регіону.

Про це заявив глава каталонської влади Жоакім Торра. Він закликав владу Іспанії до діалогу, однак та відмовилась втупати в переговори з учасниками протесту.

Читайте також: Понад 40 травмованих: у Барселоні масові сутички через вирок суду Іспанії каталонським лідерам за референдум про незалежність регіону (Відео)

Тим часом у містах Каталонії вже тиждень тривають масові акції протесту.

Вони спалахнули після того, як суд Іспанії засудив до тюремного ув’язнення каталонських політиків, які організували референдум про незалежність Каталонії в 2017 році на підставі результатів цього референдуму проголосили незалежність регіону.

Акції проесту швидко переросли в сутички з поліцією, а вулиці Барселони почали нагадувати місця боїв – влада Іспанії намагаєтсья придушити протести жорсткою силою. За тиждень протестів постраждалих у сутичках уже понад 400.

Читайте також: Машини палають від коктейлів Молотова: через сутички Барселона стала схожа на поле битви (Відео)

Тим часом туристи, які приїхали в Каталонію, опинились в епіцентрі подій заблокованими – залізниця і аеропорт в Барселоні не працюють, основні автотранспортні артерії також заблоковані. На вулицях же Барселони палають барикади.

Більше про тиждень протесту в Каталонії  – у сюжеті ТСН.