Карантин в Україні продовжать, а критерій червоної зони змінять – головний санітарний лікар України (Відео)

Міністерство охорони здоров’я України через Covid-19 ініціює продовження карантину в нашій країні до кінця грудня, а також буде змінювати карантинні обмеження.

Про це заявив в ефірі “Громадського радіо” ввечері 12 жовтня головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

“Будемо рекомендувати заслухати завтра на засіданні Кабінету міністрів України продовженян карантину до кінця грудня 2020 року”, – сказав Віктор Ляшко.

Він пояснив, що також МОЗ ініціює початок шкільних канікул в Україні з 15 жовтня і перехід вишів з цієї дати на дистанційне навчання на місяць із рекомендованим виїздом іногородніх студентів із гуртожитків.

Читайте також: У Міносвіти назвали дату, з якої радять почати осінні канікули школярів і перевести виші на дистанційку

Крім того, повідомив головний санітарний лікар України, Міністерство охорони здоров'я на засіданні Уряду пропонуватиме зміни критеріїв віднесення регіонів до червоної карантинної зони та інші заходи.

"Ми зараз відмовляємося від одного із індикаторів, який говорив про те, що на червоний рівень небезпеки потрапляють регіони, у яких у 5 разів середній по країні рівень захворюваності. Нині це буде чітка цифра — 320 випадків на останні 14 днів на певну кількість населення", - сказав заступник глави МОЗ, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Відповідне рішення Кабмін має прийняти 13 жовтня.

Читайте також: “Система не витримає”, – Степанов заявив про “напружену ситуацію” з госпіталізацією хворих на Covid-19 (Відео)

Як пояснив Ляшко, такі зміни МОЗ ініціює через значне зростання кількості хворих на Covid-19 у світі та в Україні.

"Це все спонукає переглядати протиепідемічні заходи в Україні", - сказав Ляшко.

Більше - у прямій мові головного санітарного лікаря України в ефірі "Громадського радіо" (на відео - із 57 хв 20 сек).