Капелан із Литви провів зустріч з українськими духівниками, які служать у зоні проведення ООС (Фото)

фото: Операція об'єднаних сил
фото: Операція об’єднаних сил

Капелан – це почесна місія на війні. Це міст між солдатом та командиром. Ця духовна особа є для кожної солдата осередком надії, спокою і милосердя.

Такий головний месендж зустрічі головного капелана ЗС Латвії Елмарса Плявінша з капеланами військових частин, яка відбулася на базі одного з підрозділів зі складу Об’єднаних сил.

Говорили ще й про те,  як стати успішним капеланом, інформує сторінка Фейсбук Операції об’єднаних сил.

Під час заходу пан Елмарс, який неодноразово перебував у різних гарячих точках світу, розповів присутнім про структуру латвійського військового капеланства, його особливості та задачі.

фото: Операція об'єднаних сил
фото: Операція об'єднаних сил

- У капелана є дві головні задачі – моральна робота з особовим складом, їх родичами та релігійна робота. Також капелани мають зрозуміти, що в армії існують принципи дисципліни, - зазначив Головний капелан ЗС Латвії пан Елмарс.
Особливо присутніх капеланів зацікавило питання поводження з командиром, як попередити його про проблеми, які турбують його особовий склад, не називаючи при цьому конкретних військовослужбовців, адже в цьому випадку існує правило таємниці сповіді.
- Коли в Україні почалася війна, як такого, капеланства у вашій державі не існувало. Вже зараз я бачу наскільки високо цей напрямок розвинувся в Україні, - зазначив пан Елмарс.
Окремо під час семінару розглядалося питання капеланської етики.
- Капелан це людина, яка відповідає за моральний та духовний стан військовослужбовців, він є своєрідним мостом між солдатом та командиром, - наголосив наприкінці зустрічі Головний капелан ЗС Латвії.