Кандидатом у народні депутати Онищенко не буде – Верховний суд став на сторону ЦВК

Олександр Онищенко
Олександр Онищенко

Підозрюваного у масштабних розкраданнях нардепа-втікача Олександра Онищенка ЦВК не зареєструє кандидатом у народні депутати – Верховний суд визнав правомірною відмову ЦВК у його реєстрації  через недотримання вимоги закону про проживання Онищенка в Україні.

Про це йдеться в повідомленні суду від 26 червня.

У суді пояснили, що, згідно з українським законодавством, кандидат у народні депутати має проживати на території України протягом останніх п’яти років. Особа вважається такою, що проживає на території України, якщо її разовий виїзд за кордон у приватних справах не перевищував 90 днів, а в сумі за рік – 180 днів.

Після відмови Центральної виборчої комісії зареєструвати кандидатом нардепа-втікача Онищенко намагався через суд довести, що має право балотуватися, бо начебто перебував за межами України, оскільки “брав участь у змаганнях”.

Читайте також: ЦВК оскаржила рішення суду про обов’язкову реєстрацію Онищенка нардепом

“Оцінюючи причини відсутності позивача за межами території України, суд з’ясував, що в листі ГО “Всеукраїнська федерація кінного спорту України” немає відомостей про найменування змагань, місця і дати їх проведення, статусу позивача в цих змаганнях і підстави, на якій позивач брав у них участь”, – йдеться в повідомленні суду.

Верховний суд України дійшов висновку, що аргументи позивача про порушення вимог під час вирішення питання про реєстрацію його кандидатом не були підтверджені, а тому суд констатував відсутність підстав для задоволення позовних вимог.