Каналізаційний колектор, що не давав жити цілому мікрорайону Тернополя, замінили (Відео)

Тернопіль-колектор на ЗлукиПроспект Злуки позбувся аварійного колектора. Цього місяця “Тернопільводоканал” замінив стару систему. Комунальники проклали півтори сотні метрів труби. Згодом візьмуться за ще одну ділянку на проспекті Злуки, а на цій почали благоустрій, повідомляє TV-4.

Щороку по одній-дві аварії, а у 2013-му – ще частіше. І це на колекторі, який забезпечує відведення каналізаційних стоків з цілого мікрорайону. Комунальники констатують: ніщо не вічне, термін експлуатації закінчився.

– Каналізаційний колектор збудований з залізобетонної труби. По ньому проходить каналізація, але повністю труба не заповнена стоками, тому верхня частина її заповнена газами, які руйнують трубу. Тому винакають обвали на мережі. Через це ми замінили цю частину аварійного водопроводу, – пояснює начальник водопровідно-каналізаційних мереж КП “Тернопільводоканал” Ганна Загородна.

Читайте також. Ремонт вул. Збаразької в Тернополі у розпалі: водоканалівці передали естафету дорожникам (Відео)

Старому колектору дякують, на глибині 6 метрів своє відпрацював, і починають відлік роботи нового. З ним, кажуть водоканалівці, мешканці можуть спати спокійно. Комунальники замінили більше 150 метрів труби, яка має прослужити півстоліття. Гроші на матеріали виділила міська рада. До проспекту Злуки планують повернутись у серпні, адже замінити треба ще одну ділянку мережі. Там, де це вже зробили, наводять лад.

Читайте також. Споживачі на Тернопіллі вже винні за воду понад 12 млн грн (Відео)

– Ми прокопали траншею. Зараз ми її засипаємо землею. Якщо благоустрій зеленої зони, це означає, що ми загорнули землею, зробили благоустрій, пограбали… Зараз дана мережа нам попала ще частина пішохідної доріжки, то благоустрій доріжки ми будемо виконувати своїми силами… Я думаю, що ми будемо ставити бруківку, – каже Ганна Загородна.