Канада заявила, що не визнає суверенітету Ізраїлю над Голанськими висотами

Фото - Reuters
Фото – Reuters

У МЗС Канади заявили, що “анексію території силою заборонено міжнародним правом”.

Канада не визнає суверенітету Ізраїлю над Голанськими висотами, повідомила прес-служба канадського міністерства закордонних справ, пише 112.ua.

“У відповідності з міжнародним правом, Канада не визнає постійного контролю Ізраїлю над Голанськими висотами. Давня позиція Канади залишається незмінною”, – йдеться в заяві канадського зовнішньополітичного відомства.

У МЗС Канади наголошують, що “анексію території силою заборонено міжнародним правом”.

“Будь-яка заява про односторонню зміну кордону суперечить заснованому на правилах міжнародному порядку. Канада – вірний друг Ізраїлю. Ми підтримуємо Ізраїль і його право жити в мирі та безпеці зі своїми сусідами”, – додали в МЗС.

Раніше президент США Дональд Трамп підписав декларацію про визнання суверенітету Ізраїлю над Голанськими висотами.

Голанські висоти – спірна територія, яку вважають своєю Сирія та Ізраїль. До 1967 року вони входили до складу Сирії, але ізраїльська армія захопила більшу частину цієї території під час Шестиденної війни в червні 1967 року. Відтоді сирійські та ізраїльські сили розділяє демілітаризована лінія.

У грудні 1981 року парламент Ізраїлю ухвалив закон про поширення ізраїльської юрисдикції на Голанські висоти. Радбез ООН не визнала цього рішення.