Канада змінила вікову категорію для щеплення вакциною AstraZeneca

Щепити від Covid-19 вакциною AstraZeneca тепер у Канаді будуть людей, яким 55 років і більше.

Таке рішення влада Канади прийняла через повідомлення про можливість виникнення тромбів у вакцинованих цим препаратом, повідомляє “Укрінформ“.

“NACI наразі рекомендує не використовувати Covid-вакцину AstraZeneca для щеплення людей, молодших 55 років, поки не буде отримано більше даних про викликану вакциною протромботичну імунну тромбоцитопенію”, – йдеться у заяві Національного дорадчого комітету із питань імунізації (NACI), який консультує уряд Канади з питань вакцинування від Covid-19.

Як ідеться в повідомленні, призупинка вакцинації саме цим препаратом молодих людей і людей середнього віку в Канаді триватиме, допоки не з'являться наукові дані про безпечність AstraZeneca для цієї вікової категорії. Тим часом молодших за 55 років у Канаді щепитимуть іншими вакцинами від коронавірусу. Експерти розглянуть також можливість щеплення людей, які вже отримали першу дозу AstraZeneca, вакциною іншого виробництва.

Читайте також: Німеччина змінила віковий ценз щеплення від Covid-19 вакциною AstraZeneca

Як повідомляла раніше ІА "7 Днів-Україна", через ризик виникнення тромбів Німеччина вирішила щепити вакциною AstraZeneca своїх громадян, яким не менше 60-ти років.