Канада збільшує кількість своїх військових в Україні і дає “нелетальне обладнання” (Відео)

Джастін Трюдо. Фото – скріншрт з відео

Канада ухвалила рішення надати Україні нелетальну зброю і розширити спільну навчальну місію UNIFIER в Україні, збільшивши кількість персоналу вдвічі до 400 військових.

Про це Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив під час брифінгу, який транслювала новинна агенція Reuters.

“Сьогодні я постановив продовжити операцію UNIFIER ще на три роки, розширити цю тренувальну місію та надати Україні негайну допомогу… Я дозволив Збройним силам Канади упродовж найближчих днів направити до України 60 військовослужбовців, які приєднаються до близько 200 жінок та чоловіків, які вже перебувають у країні. Надалі Збройні сили матимуть змогу довести кількість військовослужбовців в Україні до 400”, – заявив Трюдо.

Канаді, за його словами, це обійдеться Канаді 340 млн доларів (близько 280 млн доларів США).

Довідково: Місія UNIFIER – це спільна канадсько-українська військова місія, покликана збільшити обороноздатність ЗСУ через обмін досвідом та спільні військові навчання. Канадські військові в рамках цієї місії перебувають в Україні як радники і консультанти. Вони не можуть брати участі в бойових операціях разом з військовими ЗСУ.

Крім того, Трюдо додав, що Канада передасть Україні "нелетальне обладнання, поділиться розвідувальними даними і допоможе протистояти кібератакам".