Канада ввела нові санкції проти нафтогазової і хімічної промисловості РФ через війну в Україні

Канада ввела нові санкції проти російської нафтової, газової та хімічної промисловості “у відповідь на кричуще й невиправдане вторгнення президента Росії Путіна в Україну, що триває”.

Про це йдеться у заяві МЗС Канади, повідомляє “Економічна правда“.

“Оголошені сьогодні заходи посилюють тиск на президента Путіна з метою негайного виведення своїх військ з української землі. Канада непохитно вірить, що українці заслуговують жити в мирі, і закликає російське керівництво припинити безглузду війну. Ці заходи зменшать спроможність Росії вести війну і дадуть чіткий сигнал російському режиму: Канада не відступить у притягненні до відповідальності винних у руйнуваннях в Україні. Канада продовжить співпрацю зі своїми однодумцями в міжнародному співтоваристві для координації подальших заходів”, – йдеться у заяві канадського міністерства.

Нові канадські обмеження накладають заборону на експорт 28 послуг, життєво необхідних для функціонування нафтової, газової та хімічної промисловості, включаючи технічні, управлінські, бухгалтерські та рекламні послуги.

Заборона спрямована на галузь, на яку припадає близько 50% доходів федерального бюджету Росії, кажуть у МЗС Канади.

"Російське вторгнення в Україну зараз триває понад 100 днів. За цей час Володимир Путін та його режим завдали невимовного болю та страждань в Україні та всьому світі. Ми будемо продовжувати невпинно домагатися відповідальності за безглузду війну. Канада зробить все, що в її силах, щоб не допустити можливості Путіна підживлювати та фінансувати свою військову машину", -заявила глава МЗС Канади Мелані Жолі.