Кадрові проблеми в ОДА: звітувати про деякі програми не було кому (Відео)

P4170031-nНа сесії Тернопільської облради сьогодні, 17 квітня, депутати ухвалили низку програм. У деякі внесли зміни.

Читайте також. Дев’ятеро дітей відзначили за малюнки на честь 200-ліття Тараса Шевченка (Відео)

Загалом розглянули майже 60 питань. Проголосувати більшістю голосів вдалося майже за всі пункти порядку денного. Працювалося обранцям краян легко, попри відсутність у залі депутатів, які колись належали до фракції Партії регіонів, яку розпустили ще у лютому.

Варто додати, що частина депутатів висловила незадоволення якістю підготовки про проведення сесії. Так, Тарас Пастух – голова регламентної комісії обурився, що документи депутатам дали пізно або й зовсім не роздали. Інші нарікали на помилки у розданих документах і на те, що в них при підготовці не вказали необхідну інформацію. Наприклад, «загубили», що певне питання розглядала комісія і погодила його. Врешті голова облради навіть обмовився, що «апарат своє отримає».

Цікаво, що доповідати про виконання деяких програм банально не було кому, адже частину керівників управлінь і департаментів ОДА ще не призначили. Тож і депутатів, і гостей ця ситуація навіть дещо розважила.

- Просив би, щоб звітували на сесії керівники, а не якісь треті заступники чи спеціалісти, - мовив на це голова облради Василь Хомінець. – Сподіваюся, Олег Сиротюк (голова ОДА був присутній на сесії і сидів у президії – прим.) як наш колишній колега візьме це до уваги. І все зміниться, коли апарат ОДА запрацює нормально.

Зокрема, депутати  внесли зміни і доповнення до «Програми вшанування українців, постраждалих у ХХ столітті внаслідок окупаційних режимів» (кожен депутат зі свого фонду допомоги виборцям віддав по 2 тис. грн у фонд, який витратять на допомогу постраждалим у протистояннях майданівцям – прим.), «Програми захисту населення і територій Тернопільської області від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2014-2017 роки».

Окрім того, на сесії затвердили «Програму міжрегіонального та зовнішньоекономічного співробітництва Тернопільської області на 2014-2017 роки», «Про матеріально-технічне забезпечення 6-го батальйону територіальної оборони Тернопільської області».

Звіт про виконання «Програми соціально-економічного та культурного розвитку області за минулий рік і прийняли програму соціально-економічного та культурного розвитку Тернопільської області на 2013 рік» депутати не слухали, але взяли до відома. Мовляв, той документ готувала команда «губернатора» Валентина Хоптяна, тож і так відомо, що у ньому. Натомість таку ж програму на 2014 рік, уже ухвалювали прискіпливіше. Мали чимало запитань до доповідача.

Читайте також. До Великодня на всіх кладовищах поприбирають, запевняють комунальники (Відео)

Заслухавши обґрунтування чиновників ОДА, сесія також прийняла запропоновані зміни до обласного бюджету на 2014 рік. Більшість із них, пов’язані із вимушеною економією коштів, згідно із антикризовою постановою Кабміну.

Згодом ми проаналізуємо всі ці програми докладно, аби читачам сайту «7 Днів-Україна» стало зрозуміло, як і чим житиме Тернопільська область у найближчі місяці.