Кабмін звільнив Коболєва і призначив нового главу НАК “Нафтогаз України”

Андрій Коболєв і Юрій Вітренко. Фото з відкритих джерел

Новим очільником НАК “Нафтогаз України” із 29 квітня буде Юрій Вітренко, а виконувати обов’язки Міністра енергетики замість Вітренка тимчасово буде Юрій Бойко.

Як повідомляє сайт Кабінету міністрів України, рішення про звільнення Коболєва з посади голови правління НАК “Нафтогаз України” було прийнято сьогодні в ході зборів акціонерів НАК “Нафтогаз України”.

На зборах діяльність керівництва "Нафтогазу" була визнена незадовільною. Причина - невиконання плану з прибутків державної компанії за минулий рік.

"Чистий консолідований збиток групи компаній «Нафтогаз» у 2020 році становив 19 млрд грн. При цьому у затвердженому Кабінетом Міністрів фінансовому плані компанії передбачалося отримання 11,5 млрд грн прибутку. Відповідний фінансовий план був запропонований самим керівництвом НАК «Нафтогаз України» у грудні 2020 року. За результатами засідання загальних зборів акціонерів роботу Наглядової ради та правління НАК «Нафтогаз України» у 2020 році визнано незадовільною. Відповідно, з 28 квітня 2021 року припиняються повноваження незалежних членів Наглядової ради НАК «Нафтогаз України», представників держави у наглядовій раді НАК «Нафтогаз України», а також голови правління Коболєва Андрія Володимировича", - йдеться в повідомленні Уряду України.

За підсумками розгляду ситуації були прийняті рішення про кадрові зміни в керівництві НАК.

"За результатами засідання загальних зборів акціонерів НАК «Нафтогаз України» нинішніх незалежних членів Наглядової ради НАК та представників держави у Наглядовій раді було переобрано в такому самому складі. Водночас, оголошено конкурсний відбір кандидатів на зайняття посад чотирьох незалежних членів Наглядової ради акціонерного товариства «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України». Відповідно, незалежні члени та представники держави у Наглядовій раді компанії продовжать здійснювати свої повноваження до обрання та визначення нових представників", - повідомляє сайт Кабміну.

Кабмін також прийняв рішення про зміни в керівництві НАК "Нафтогаз України" і складі Уряду України.

"Прийнято рішення про обрання та призначення з 29 квітня 2021 року Вітренка Юрія Юрійовича головою правління акціонерного товариства «Національна акціонерна компанія Нафтогаз України... Тимчасовим виконувачем обов’язків Міністра енергетики було призначено заступника Міністра енергетики Бойка Юрія Миколайовича", - проінформував сайт Кабінету міністрів України.