Кабмін і НБУ об’єднаються, щоб подолати валютні спекуляції – Яресько

звантаженняЧлени Кабінету міністрів і Нацбанк будуть тісно співпрацювати з метою ліквідувати валютні спекуляції і повернути валютну виручку. Таку заяву зробила міністр фінансів України Наталія Яресько.

“Уряд і Нацбанк будуть спільно займатися тими, хто займається спекуляціями. Будуть проводити суворий контроль за поверненням валютної виручки експортерами. У країні є валюта. Те, що відбувається на валютному ринку, – ніщо інше, як спекуляція і нічим не обґрунтована гра проти української гривні”, – заявила Яресько.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що президент України Петро Порошенко наказав голові НБУ Валерії Гонтарєвій «припинити неподобство з валютним курсом». На все про все президент дав голові Нацбанку тиждень часу.

В свою чергу, прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк вважає, що гривня обвалилася у зв’язку з недостатнім контролем над валютним ринком зі сторони уряду. Прем’єр вважає, що валюта скуповується і виводиться за кордон, а там уже перепродується за більш вигідним курсом.

Арсеній Яценюк закликав народних депутатів зібратися на позачергове засідання Верховної Ради, і обговорити план стабілізації курсу гривні.

Зокрема, необхідно якнайшвидше прийняти пакет законів, які потрібні для отримання фінансової допомоги від МВФ.