Йти завтра на роботу, щоб оформити страйк офіційно, радить голова Тернопільської облради профспілок Андрій Присяжний

Голова Тернопільської обласної ради профспілок Андрій Присяжний під час онлайн на сайті “7 Днів-Україна”
Голова Тернопільської обласної ради профспілок Андрій Присяжний під час онлайн на сайті “7 Днів-Україна”

Оголошення рішенням міськради з 1 грудня в Тернополі загальноміського безстрокового страйку не означає анархії, каже голова Тернопільської обласної ради профспілок Андрій Присяжний. Неявку працівників на робоче місце роботодавець може розцінити як прогул і почати процедуру притягнення до дисциплінарної відповідальності, що, зрештою, може призвести до звільнення.

Аби цього не сталося, голова Тернопільської обласної ради профспілок дає на завтра конкретні рекомендації працівникам підприємств, установ та організацій Тернополя:

Завтра в кожному трудовому колективі скликати збори із єдиним питанням порядку денного "Про участь у загальноміському безстроковому страйку". Ініціаторами скликання можуть бути профспілкові комітети, а де їх нема - просто ініціативні групи. Після обговорення питання прийняти відповідне колективне рішення, обов'язково оформивши його протоколом зборів.

Можливі різні варіанти прийнятих рішень:

1. Повна зупинка роботи підприємства, установи, організації.

2. Часткова участь у загальноміських заходах делегованими групами представників підприємств.

3. У випадку неможливості зупинки роботи підприємств прийняти відповідні звернення (заяви) про підтримку вимог страйку у Тернополі.

Головам профспілкових комітетів голова Тернопільської обласної ради профспілок Андрій Присяжний радить провести засідання профкомів, на яких ініціювати невідкладне скликання зборів трудових колективів. У випадку переслідування членів профспілок за їх громадянську позицію профкомам у межах своїх законодавчих повноважень забезпечити їх захист від можливого звільнення або інших форм дисциплінарних покарань.