Дійшло до спроби штурму ОДА: влада України шукає відповідь на тарифні протести українців (Відео)

Фото – http://ukrvedomosti.com.ua

Містами України 11 січня прокотились масові акції протесту через подорожчання з 1 січня комунальних послуг. Влада України терміново шукає спосіб зниження тарифів.

Як повідомляють Факти ICTV, 11 січня на масові протести через подорожчання комунальних послуг вийшли мешканці багатьох обласних центрів України. У Полтаві дійшло до спроби штурму ОДА – протестувальники намагались прорватись всередину, щоб передати свої вимоги владі.

Вимоги ж у протестувальників по всій Україні однакові – знизити тарифи на газ і його транспортування, повернути скасовану з 1 січня пільгову ціну на електрику та зробити прозорим принцип тарифоутворення.

Читайте також: За світло українці платитимуть більше – Уряд скасував пільги (Відео)

Якщо влада не прислухається до вимог, протестувальники обіцяють щопонеділка виходити на масовий протест у регіонах і перекривати великі автотраси України, а також провести масові акції під стінами Кабміну в Києві.

“Обіцяли зниження комуналки, а тепер останні гроші під час карантину в нас забирають”, – обурюються протестувальники рішенням влади про зростання комунальних тарифів в Україні з 1 січня. 

Читайте також: Подорожчання транспортування газу: НКРЕКП показала нові тарифи всіх облгазів (Графіка)

11 січня Уряд України та Президент провели низку нарад, щоб знайти спосіб знизити тарифи на комунальні послуги. Як повідомив прем’єр-міністр України, в результаті цих нарад Міненерго для зниження тарифів на газопостачання запропонувало обмежити маржу для газотранспортних підприємств, а також змінити принцип тарифоутворення – не враховувати в ціні газу на європейських хабах вартість його транспортування в Україну.

“Очікуваний результат: суттєве зниження тарифів і нівелювання спроб спекулянтів зберегти надприбутки в умовах формування нових європейських правил”, – зазначив Шмигаль.

Читайте також: Стало відомо, як подорожчання комунальних послуг вплине на субсидії українців

Консультації у владі України задля зниження тарифів на комунальні послуги тривають. Напрацьовані рішення мають бути затверджені на засіданні Кабміну.

Більеш подробиць – у сюжеті Факти ICTV