“Його образ гартує наш дух”, – кажуть на Тернопіллі про Романа Шухевича (Фото)

kvituУрочини із вшанування пам’яті Романа Шухевича відбулися у селі Заболотівка Чортківського району сьогодні, 5 березня.

Нагадаємо, такі заходи там відбуваються щороку, повідомляє сайт обласної ради. Адже саме у Заболотівці встановили перше в області погруддя Романа Шухевича. Там він перебував у криївці протягом кількох місяців у 1944-1945 рр. і звідти командував підрозділами УПА.

Читайте також. У Тернополі молодь змагатиметься у тих видах спорту, в яких досягнув успіхів Генерал УПА (Фото, Таблиця змагань)

Цьогоріч священики відправив панахиду, громадськість провела мітинг-реквієм. Віддали шану великому сину української землі перший заступник голови обласної ради Сергій Тарашевський, депутат облради Володимир Стаюра, керівники Чортківського району, представники громади.

- Сьогодні – 65-ті роковини від дня героїчної загибелі у боротьбі з московсько-більшовицькими окупантами генерал-хорунжого, головного командира Української Повстанської Армії, голови Генерального секретаріату Української Головної Визвольної Ради та голови Проводу ОУН (від травня 1943 року)  Романа Шухевича, – сказав пан Тарашевський, звертаючись до учасників жалобних заходів. - Він загинув у селі Білогорща, що на Львівщині, під час бою із совєцькими окупантами.

Читайте також. «В Україні ще не перевелися патріоти, гідні сини славетних предків», — боєць батальйону «Свята Марія» (Фото)

Постать цього безстрашного вояка, на його думку, є однією із найвизначніших не лише в історії минулого століття, а й в усій багатовіковій історії визвольних змагань за українську державність.

- Відважний до безумства, зі сталевою волею, наділений великим стратегічним розумом, прихильник жорсткої військової дисципліни в умовах підпілля, він передусім був великим життєлюбом,  без краю закоханим у людей. Шухевич ненавидів покору, в’язницю та смерть, - додав Сергій Тарашевський. - У той же час без сумнівів, без найменшої задуми поклав своє життя за волю українського народу, за його суверенне державне існування і розквіт. Саме ця ідея стала змістом боротьби Романа Шухевича. Він став центральною фігурою та натхненником визвольних змагань багатотисячної УПА, широкого збройного підпілля, ОУН та мільйонів українців проти німецько-гітлерівських та московсько-більшовицьких окупантів, в обороні рідного народу від жорстокого терору та грабунку.

Читайте також. Чортківщина: вшанують пам’ять головнокомандувача УПА Романа Шухевича

Він віддав своє життя за визволення України з-під чужоземного панування, за побудову на українських землях незалежної соборної держави зі справедливим і передовим політичним та суспільно-економічним устроєм, підкреслив політик.

- Ми вшановуємо справжнього Героя України, схиляємо голови перед його мужністю, перед його жертовністю, перед його вірою врешті-решт у горду вдачу українського люду. Його образ гартує наш дух, зміцнює сили, кличе на борню за Україну. Московські окупанти панічно боялися не тільки живого Шухевича. Паралічний жах викликав у них навіть мертвий ватажок повстанців. Тому вбитого генерала наказали вивезти за межі Галичини, - продовжує доповідач. - Саме поблизу Гукова, за Збручем, тіло спалили, а незгорілі рештки викинули в річку. Люті вороги спробували вдруге знищити вже мертвого українського звитяжця. Нині базальтовий Хрест на тому місці символізує народну пам’ять про легендарного генерала, народну тугу за воїном.

Ім’я Романа Шухевича, на його думку, – це прапор одвічної боротьби за незалежність, волю України, за гідність і честь українського люду.

- Переконаний, що сьогодні ні оскаженілі від безсилої люті зайди, ні ниці, підступні сепаратисти,  які посягнули на цілісність і незалежність України, не зможуть витравити ні образ політичного та військового керівника найвищого ґатунку Романа Шухевича – із нашої пам’яті, ні поклик наслідувати його прикладу – із сердець нинішніх відважних захисників держави, - підсумував заступник голови облради.

Учасники урочистостей поклали квіти до погруддя Героя України Романа Шухевича.

Софія Левицька. Фото Ореста Лижечки