Лайнер ввійшов у землю під прямим кутом: українські експерти і пілоти пояснили, чому можуть падати нові Боїнги-737 (Відео)

ф1Причиною авіакатастроф новітнього Боїнга-737 в Ефіопії та Індонезії може бути одна причина: конструкторська вада лайнера і новітнє програмне забезбечення літака.

Про це, проаналізувавши дві авіакатастрофи, кажуть українські пілоти і експерти.

Вони кажуть, що обидві авіакатастрофидуже подібні за обставинами і наслідками та тим, що встигли безпосередньо перед падінням повідомити пілоти двох “Боїнгів-737”, що розбились.

Читайте також: Не вижив ніхто: серед жертв авіакатастрофи Боїнга в Ефіопії виявився несподіваний полковник із РФ (Відео)

29 жовтня 2018 року Боїнг-737 в Індонезії упав через 13 хвилин після злету, в віакатастрофі загинули тоді 189 людей. Лайнер тоді ввійов в землю фактично під прямим кутом. Це означає, кажуть експерти, що бортові системи літака “не бачили” едекватно лінії горизонту і землі, а пілоти, тягнучи штурвал і прагнучи вирівняти літак, фактично намагались побороти технічні характеристики, закладені конструкторами в літак і його програмне забезпечення. В індонезійські трагедії за показами бортових систем виходить, що система сама відправила лайнер у штопор, вважаючи, що ніс літака занадто піднятий для польоту. Виправити ситуацію за допомогою штурвалу пілоти не встигли.

Практично те ж саме, каже український пілот, відбулося і коли такий же Боїнг-737 розбився в Ефіопії. Це була наймасштабніша авіакатастрофа цієї моделі новітнього Боїнга: 157 загиблих із 35-ти країн, 19 з яких були співробітниками ООН.

Читайте також: ЄС заборонив експлуатацію літаків Boeing 737 Max після авіакатастрофи в Ефіопії

Через ці авіакатастрофи 370 таких літаків у понад 30-ти країнах світу зупинили свої польоти.

Скільки ще триватимуть експертимзи для встановлення остаточних причин катастроф нового лайнера – невідомо, та компанія “Боїнг” уже зазнала втрат на 25 мільярдів доларів, її акції впали до рекордно низьких показників з часів теракту 11 вересня 2001 року.

Читайте також: В Україні заборонили експлуатацію Boeing 737 Max

Наскільки безпечно літати Боїнгом-737 МАХ не знає наразі ніхто.

Тим часом українська компанія МАУ, яка підписала з “Боїнгом” угоду на постачання цього року трьох таких лайнерів, від угоди, заявила, відмовлятись не збирається.

Що ще може стояти за авіакатастрофами новітнього лайнера “Боїнга” – у сюжеті у сюжеті Факти Тижня ICTV