Різке укріплення гривні: експерти пояснили, від чого залежить подальший курс і яким він буде (Відео)

гроші-долари пачками козирно рахуютьРізке укріплення гривні упродовж останніх двох місяців може тривати і надалі та принести негативні наслідки для економіки України.

Як повідомляють Вікна-новини, фінансові експерти пояснюють, що через закладений у закон про держбюджет України курс у 29,4 гривні за долар США вже зараз – при 25 грн за долар -Україна недоотримує запланованих обсягів надходжень у держбюджет від імпортерів, які сплачуюють мито дешевшою валютою. Загалом така тенденця може спричинити дефіцит бюджету.

Однією з головних причин стрімкого падіння курсу валют в Україні експерти називають активне скуповування закоронними інвесторами українських боргових зобов’язань.

Як каже фінансовий аналітик Сергій Фурса, якщо інвестори і далі активно купуватимуть ці боргові зобов'язання, то гривня може укріплюватись і далі аж до 22 гривень за долар США.

"Питання в тому, скільки ще мільйонів чи мільярдів доларів зайде на внутрішній ринок. Якщо зайде мільярд доларів - це може викликати рух до 24-х, якщо зайде 5 мільярдів доларів, а це можливо, - то до 22-х", - пояснив фінансовий аналітик.

Нацбанк України зараз активно скуповує дешеву валюту для поповнення запасів, але там запевняють, що активно впливати на курс гривні не збираються і від стратегії плаваючого курсу НБУ відмовлятись не буде.

Всі подробиці про укріплення української гривні і наслідки цього - у сюжеті Вікна-новини.