Із зони АТО до Тернопільської області приїхала 2171 особа, причому 556 – неповнолітніх

dscn5403Тернопілля готове прийняти ще 226 переселених громадян, повідомив сайт ОДА.

За дорученням виконувача обов’язків голови Тернопільської обладміністрації Івана Крисака 15 січня провели засідання Міжвідомчого обласного координаційного штабу з питань, пов’язаних із соціальним забезпеченням громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції.

Читайте також. На Тернопіллі переселенцям пропонують другий шанс

Відтак, розглянули питання проведення заходів соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції (АТО).

Станом на 15 січня із тимчасово окупованої території та району проведення АТО до Тернопільської області прибула 2171 особа, серед них - 556 неповнолітніх. Усі вони тимчасово розміщені в приватному секторі, об’єктах соціального захисту та готелях краю. На території області додатково можливо розмістити ще 226 осіб, які переселяються.

Читайте також. Тернопілля: звернулися за компенсацією 583 сім’ї, відмовили – 165

- Представники обласного Міжвідомчого штабу спільно з органами місцевого самоврядування коригують перелік приватних житлових приміщень, можливих для тимчасового проживання вищевказаної категорії громадян. У свою чергу, районні Міжвідомчі штаби повинні здійснювати постійний моніторинг умов розміщення внутрішньо переміщених осіб, - наголосив начальник відділу організації заходів цивільного захисту Управління ДСНС України у Тернопільській області Ігор Греса.

Під час засідання також проаналізували роботу волонтерських організацій щодо надання допомоги внутрішньо переміщеним громадянам України. Зокрема, обласна організація Товариства Червоного Хреста України надала допомогу 972 особам на загальну суму майже 764994,22 грн.

Читайте також. На вільне робоче місце на Тернопіллі у 2014-му претендували 8 безробітних (Фото)

Наразі у штабі займаються розподілом гуманітарної допомоги, що нещодавно надійшла від Фонду народонаселення ООН в Україні. Відтак районним Міжвідомчим штабам доручили надати інформацію щодо місячної потреби додаткової кількості засобів, необхідних для забезпечення життєдіяльності внутрішньо переміщених осіб.

- Усі проблемні питання, які виникають на місцях під час організації заходів щодо соціального забезпечення переселених громадян, мають бути проаналізовані та надіслані із пропозиціями щодо їх можливих шляхів вирішення до обласного Міжвідомчого штабу, - додав виконувач обов’язків голови Тернопільської ОДА Іван Крисак.

Довідково. За інформацією Управління ДСНС України у Тернопільській області, з території Тернопільської області вже виїхав 351 внутрішньо переміщений громадянин України. Із числа переміщених осіб до управлінь Пенсійного фонду України в області звернулося 825 громадян, на 817 отримали електронні пенсійні справи.

У вищі навчальні заклади влаштували 52 особи. У загальноосвітні школи - 292 дітей. У навчально-виховні комплекси та дошкільні навчальні заклади області - 88 дітей. До базових центрів зайнятості області звернулися у пошуках роботи 252 осіб. Загалом, працевлаштували 74 особи.

Софія Левицька