Із Януковича і його поплічників знімуть санкції? Українська експертка назвала причини

фото: Українська правда
фото: Українська правда

Євросоюз продовжить знімати санкції з колишніх чиновників часів президента-втікача Віктора Януковича, вважає політична консультантка Ірина Сєрова.

“У цей рік – з цих двох (експрем’єра Миколи Азарова та ексміністра енергетики Едуарда Ставицького — ред.), в наступний – ще з двох чи трьох, поки не залишиться один Янукович, а може так статися, що і з нього знімуть, це вже залежить від політичної кон’юнктури в самій Європі”, – сказала експертка в етері Українського радіо.

Вона не виключає, що такі дії є політичним кроком з боку ЄС, але “треба було щось робити й Україні”.

“Згадаємо, що 15-тий рік – це хвиля люстрації в поліції, широка люстрація прокурорів, це постійні скандали 17-18 років між НАБУ і ДБР, це в 19-тому році колотнеча навколо ДБР… Фахово розслідувати ці справи й давати задокументовані факти по цих злочинах в ЄС не було кому”, – наголосила Сєрова.

Щодо інших осіб із часів президентства Януковича та його самого ЄС пролонгував санкції ще на рік. Старший син експрезидента Олександр Янукович матиме заморожені активи ще півроку, до наступного перегляду. Але Ірина Сєрова допускає, що ЄС цілком зможе зняти надалі санкції й з них, пише Суспільне.