Із якими вимогами приходили тернополяни на сесію міської ради? (Відео)

PB280069-nБагатолюдного пікету, яким погрожували деякі активісти, під будівлею Тернопільської міської ради перед початком останньої сесії не було.

Однак без протестів і висловлення прохань, претензій і заяв таки не обійшлося. Навіть плакати із вимогами на клумбі перед мерією наш кореспондент сфотографував (див. фото – прим.).

Читайте також. Мер Тернополя стверджує, що вояки АТО бачили ті ділянки, які їм виділили під забудову (Відео)

Отримавши згоду міських депутатів, мер Сергій Надал надав слово всім активістам, які цього вимагали, ще перед порядком розгляду питань порядку денного.

Першим до трибуни дозволили підійти архієпископу Тернопільському, Кременецькому і Бучацькому Нестору. Він виступав перед депутатами зі зверненням-проханням. Річ у тім, що на розі Тарнавського і Київської повинні збудувати новий єпархіальний собор, а поруч – дев’ятиповерхівку. Інвестор фактично всі доходи від зведення житла витратить на зведення церкви.

- Звісно, ця будова не є комерційною, - переконував священик. – Тому ми просимо: якщо не можна зовсім скасувати коефіцієнт орендної плати, то бодай зробіть його мінімальним…

Читайте також. Депутати «пошкребли» у казні Тернополя і додали грошей на медицину (Відео)

До речі, у порядку денному був також проект рішення, що передбачав затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,4566 га за адресою вул. Яреми релігійній громаді «Парафія Святого Миколая Чудотворця архієпископа Мирлікійського» - Тернопільсько-Бучацької єпархії Української Православної Церкви Київського патріархату. Але його депутати не ухвалили.

Другим до трибуни пішов активіст «Правого сектору» Олег Мартинюк. Він висловив кілька засторог, що стосувалися проблем у місті. Йшлося і про забудову у центральній частині міста, і про виплату зарплат працівникам ліквідованого «Палацу спорту», і про негаразди на станції швидкої допомоги, і про законність переобладнання квартир на вул. Гоголя, 6 та чимало іншого.

- Цікавить нас і питання знищення історичної забудови у місті, - каже Олег Мартинюк. – Наприклад, приміщення дитячого садочка на вулиці Парковій багато років пустує. Кажуть, за санітарним станом там дитячий заклад працювати не може. Звісно, що не може! Але ж там можна зробити ремонт, поки будинок цілком не розвалився. Є особи, які хочуть це зробити і використати приміщення для соціальних потреб.

Зауважив пан Мартинюк і про те, що назріває конфлікт на вул. Миру, де, на думку тернополян, підприємець проводить незаконні роботи.

Традиційно до трибуни попросилася також юрист Олена Степанова – активістка ГО «Наш рідний Тернопіль». Цього разу вона висловила багато претензій до земельних питань, які були у порядку денному. Зокрема вказала на те, що у кількох пунктах віддавали в оренду підприємцям землю на зупинках транспорту. Жінка ще раз нагадала, що на сайті не були оприлюднені завасно проекти рішень, запланованих для розгляду на сесії.

Читайте також. Тернопіль: доходи бюджету не тішать, але вділити на лікарню дещо змогли (Відео)

Слово попросив і Роман Зубчишин – активіст групи,  що добивається повернення дитячого майданчика на перехресті вул. Гнатюка-Ясна.

- Незважаючи на досі несправедливі щодо громади Тернополя рішення судів, ми продовжуємо судитися, - каже чоловік. – Я стою на думці, що не всі у цьому залі знали і розуміли, за що голосують. Тому прошу відмінити рішення про передачу тієї землі під забудову і припинити там зведення будинку.

Власне, виступи тернополян викликали увагу не у всіх депутатів. Видавалося, що вони «відбували повинність». Як тільки активісти пішли, депутати взялися до своєї традиційної роботи.

Софія Левицька