Із якими проблемами прийшли до міських депутатів тернополяни?

P4240005-nНа сесії Тернопільської міської ради сьогодні, 18 грудня, дали можливість висловитися представникам громади.

Першою до трибуни пішла Катерина Бойко – представник «Правого сектора». Вона спочатку озвучила, а пізніше передала міському голові всі письмові звернення від тернополян, які отримав партійний осередок.

Читайте також. Сесія Тернопільської міської ради (Он-лайн трансляція)

Еколог Олександр Філь хотів підбити підсумки роботи громадської ради при міському голові. Він знову наголосив на проблемі забудови газонів кіосками і зупинками транспорту. Хаотична забудова, на його думку, продовжує нищити Тернопіль.

– Треба визначити і координати цю діяльність, – каже він. – Наскільки я знаю за це виступає і начальник управління архітектури.

Активіст ще раз нагадав про забудову парку «Загребелля». Він висловив думку, що ту новобудову треба знести і відшкодувати збитки, завдані природі і громаді. На думку експерта, ця зона – у компетенції міської ради, тож саме вона і має поставити крапку у цьому питанні. Мав експерт претензії і до деяких питань порядку денного. Особливо – щодо забудови площі Героїв Євромайдану.

Читайте також. Тернопільським депутатам пластуни передали Віфлеємський вогонь

Після цього до трибуни пішла жінка, яка представляла інтереси жителів вул. Миру, 4. Вона висловила позицію місцевих мешканців і описала їхні проблеми. Адже люди побоюються, що будинок просто розвалиться, а вони залишаться без даху над головою.

До речі, роботи тривають не у приміщенні давно діючого магазину, що належить фабриці меблів «Нова», а в підвалі, що належить усім власникам квартир у будинку. До того ж, жінка коротко описала всі біди – свої і сусідів, як відбувалося спілкування з власниками забудови та міської влади.

– Коли ми написали звернення, то отримали відповідь навіть не на свою адресу, – каже вона. – Виявилося, що дозвіл був на роботи в будинку «4а», а наш будинок має іншу адресу. Ми вже місяць боремося, але ми ні на що вплинути не можемо…

Читайте також. Тернопіль: депутати визначать, якими будуть мікрорайони «Кутківці» і «Пронятин» (Відео)

Люди вимагають з’ясувати, хто винен, що до думки людей не дослухалися, а також визначити винних у тому, хто видав дозволи на незаконну, на їхню думку, забудову. Окрім того, реконструкцію слід зупинити і привести приміщення до попереднього стану.

Міський голова запропонував створити спеціальну комісію, що зобов’язана розібратися у ситуації. Експерти мають вивчити документи. Люди повинні бути присутні під час перевірок.

Софія Левицька