Із висловлюваннями про ядерну зброю Гелетей “попав”: по ньому “б’ють” і свої, і чужі

Гелетей у військ формі крупноНабирає обертів критика Міністра оборони України Валерія Гелетея, який сьогодні вранці заявив журналісту, що Росія застосувала тактичну ядерну зброю на Донбасі.

Міністр оборони України Валерій Гелетей під час повернення української делегації з Польщі припустив, що Росія таки застосовувала проти українських військових тактичну ядерну зброю. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив журналіст Роман Бочкала.

Такі припущення глава Міноборони обгрунтовує наявністю відповідних установок “Тюльпан” в певному районі Луганської області, свідоцтвами очевидців і характером нанесених ушкоджень.

За даними міністра, "сили РФ нанесли два удари з самохідного міномета 2С4 "Тюльпан" по луганському аеропорту. Саме з цієї причини наші військові його покинули. Удари були такої сили, що "повністю зруйнували будівлю від п'ятого поверху до підвалу"- охарактеризував міністр.

Використовувалися снаряди типу 3ВБ4 і 3ВБ11 в тротиловому еквіваленті потужністю до двох кілотонн - тобто 2 тис. кг тротилу.

"Якби не "Тюльпани", ми могли залишатися в аеропорту ще мінімум кілька місяців і нас би звідти ніхто нічим не вибив", - пояснив Гелетей причини виведення військ з аеропорту Луганська.

Читайте також. Росія готова застосувати проти України ядерну зброю – Міністр оборони

За словами Бочкали, також міністр додав, що є обгрунтовані побоювання вважати, що подібного роду удари Росія може нанести по донецькому аеропорту.

"Але поки не будуть зроблені відповідні радіологічні заміри стверджувати цього українська сторона не може", - зазначено у повідомленні, пише "Українська правда".

Радник глави МВС України Антон Геращенко на своїй сторінці в Facebook розкритикував заяву міністра оборони країни Валерія Гелетея про застосування Росією ядерної зброї. На думку Геращенка, Гелетей помилився, оскільки "не знає різниці між потужністю тактичної ядерної зброї і потужністю звичайних не ядерних озброєнь".

Радник глави українського МВС зазначив, що якщо б у Луганському аеропорту дійсно застосовувалася ядерна зброя, то звідти "нікому було б виходити".

"Навіщо робити такі заяви, які легко перевірити і спростувати?! У підсумку нас зараз піднімуть на сміх як у Росії, так і в усьому світі. Хоча нам до цього не звикати, на жаль", - підсумував Геращенко.

Тим часом російська сторона заяву Гелетея вже назвала параноєю. У Міноборони РФ засумнівалися в знаннях Гелетея щодо факторів ураження і наслідків ядерного вибуху.

"Регулярні виправдання Валерієм Гелетеєм провалу каральної операції на Південному Сході України нібито діями підрозділів російських озброєних сил вже скидаються на параною. Тому ніхто з адекватних людей давно не сприймає їх всерйоз", - цитує повідомлення Міноборони РФ російське держінформагентство РИА Новости.