Із теплих країв можна привезти малярію, нагадують тернопільські медики (Відео, Графіка)

малярияУ період новорічно-різдвяних свят, власне, навіть аж до лютого, українці останнім часом полюбляють відпочивати не лише у рідних Карпатах, а й у теплих краях – здебільшого екзотичних.

Адже, коли вдома – сніг і мороз, так хочеться погрітися на теплому сонечку. Проте мало хто зважає на небезпеки, що там чатують на кожному кроці. Наприклад, з такого курорту можна легко привезти малярію, кажуть тернопільські лікарі.

Читайте також. Із погіршенням погоди на Тернопіллі може збільшитися кількість хворих на грип і ГРВІ

Малярія (від італ. mala — «погане» та італ. aria — «повітря»), раніше відома як болотна лихоманка — інфекційне захворювання, що викликається протозойними паразитами роду плазмодіїв (Plasmodium, 80-90% випадків смерті — «тропічна малярія», що викликається Plasmodium falciparum) та передається людині при укусах комарів роду Anopheles (в переважній більшості випадків так званих «малярійних комарів»).

- Перебіг хвороби супроводжується гарячкою, ознобом, потом, спленомегалією (збільшенням розмірів селезінки), гепатомегалією (збільшенням розмірів печінки) і анемією, характеризується хронічним перебігом з можливістю рецидивів, - перелічують медики.

Малярія щороку викликає близько 350-500 мільйонів випадків захворювання і приблизно 1,3-3 мільйонів смертей людини — як мінімум одна смерть у кожні 30 секунд. Африка на південь від Сахари відповідає за 85-90% цих випадків, значна більшість з яких відбуваються в дітей віком до 5 років. Смертність, як очікується, зросте вдвічі протягом наступних 20 років.

До речі, через глобальне потепління випадки захворювання трапляються все ближче до кордонів України.

Софія Левицька