Із понад тисячі переселенців бажання голосувати на Тернопіллі висловили… 25 людей

P9220018-nУже 25 переселенців із зони АТО і Криму написали заяви, бо хочуть проголосувати 26 жовтня на Тернопільщині.

Нагадаємо, за офіційними даними, до нас в область приїхало понад тисячу людей із «гарячих точок». Нещодавно для них Центральна виборча комісія (ЦВК) спростила умови голосування, виборцю достатньо написати заяву в відділі ведення Державного реєстру виборців і показати паспорт.

Читайте також. Тернопіль: попередні списки виборців уже на ДВК – кожен може перевірити свої дані (Відео)

– Їм необхідно сьогодні тільки мати паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення. Тут вони пишуть заяву, отримують посвідчення і мають право голосувати. Але я ще раз наголошую, що вони можуть віддати голос тільки по багатомандатному виборчому округу, тобто отримають один бюлетень – із переліком партій, – каже начальник відділу ведення Держреєстру виборців Тернопільської міської ради Віктор Пулька.

Попри спрощенні умови голосування, переселенці скористатися правом на волевиявлення не поспішають. Із понад тисячі офіційно зареєстрованих переселенців з Донеччини, Луганщини та Криму, у міську раду до фахівців звернулися лише 25 людей.

Читайте також. Виборцями-переселенцями у Тернополі переймалися не марно – ЦВК дослухалася до експертів (Відео)

– Жодних проблем із цими особами наразі не виникає. Вони приходять, пишуть заяви, ми знімаємо копію паспорта, видаємо посвідчення і рекомендуємо виборчу дільницю, що є ближчою до тимчасового місця проживання, – додає Віктор Пулька. – Багато телефонних дзвінків, ми надаємо консультації, люди отримують інформацію і приходять, пишуть заяви. Думаю, ще не один десяток людей до нас буде звертатися.

Довідково. Усіх, хто голосуватиме не за місцем прописки, просять не зволікати і подати необхідні документи у Держреєстр виборців якнайшвидше. Зробити це можна лише до 20 жовтня.