Із кращих фото пам’яток Тернопілля сформують виставку “Пам’ятки рідного краю”

P9220004-nЩорічний міжнародний фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки-2014» триває  з 15 вересня до 15 жовтня 2014 року в Україні.

Змагання покликане зібрати світлини всіх пам’яток культурної спадщини для ілюстрації статей в електронній он-лайн-енциклопедії «Вікіпедія». Відтак на сайті обласної ради Тернопілля просять активно приєднуватися!

Читайте також. “Європа перебуває в паломництві, щоб віднайти духовні цінності”, – отець Іван Січкарик з Тернополя (Фото)

У конкурсі мають право брати участь усі охочі. Найперше слід Зареєструватися у Вікісховищі — при реєстрації треба вказати діючий e-mail. Після цього знайти пам’ятки в своєму районі, сфотографувати їх і завантажити власні фотографії цих пам’яток до «Вікісховища», а також обов’язково вказати їхній унікальний ID. Можна також завантажувати протягом вказаного періоду власні фотографії, які зроблені раніше і досі не були ніде опубліковані.

Номінації конкурсу такі: за найкращі фотографії (1-е, 2-е і 3-є місця), за найбільшу кількість сфотографованих пам’яток (1-е, 2-е і 3-є місця), за найкращі фотографії з кожного регіону України.

Читайте також. Перший в Україні обласний осередок Народного руху зародився у Тернополі (Відео)

За пропозицією голови облради Василя Хомінця робоча група з підтримки конкурсу у Тернопільській області вирішила приймати оригінали фотографій розміром 30Х40 сантиметрів. Їх потрібно передавати в обласний краєзнавчий музей. Волонтери оцифрують фото і завантажать у «Вікісховище».

Окрім того, з кращих фотографій пам’яток Тернопільщини сформують художню фотовиставку «Пам’ятки рідного краю».

Читайте також. Тернополян не налякати “мінуванням” будівлі ОДА, люди вже готуються до партизанської війни

– Фотовиставка екпонуватиметься у краєзнавчому музеї, – зазначив Василь Хомінець. – А згодом вона мандруватиме усіма районами краю. Обласна рада цьому посприяє. Тернопільщина багата на пам’ятки культурної спадщини, а така фотовиставка сприятиме ширшій їх популяризації.

Софія Левицька