Із 1 жовтня частина монет в Україні перестає бути грошима (Відео, Графіка)

копійки на долоні КПУ кишенях українців копійок поменшає – із 1 жовтня монети номіналом 1, 2 і 5 копійок перестають бути в Україні грошима, та здати їх до банку і отримати за них гривні крупнішого номіналу можна буде і після 1 жовтня.

Про це нагадав Національний банк України.

Там пояснили, що монети номіналом 1, 2 та 5 копійок виводять з обігу за раніше прийнятим НБУ комплексним рішенням з оптимізації номінального ряду банкнот та монет гривні.

ф1

Дрібні копійки з 1 жовтня перестають бути грошима в Україні, бо через інфляцію втратили свою практичну функцію у розрахунках і карбування цих монет стало значно дорожчим за їх номінальну вартість. Тому 1, 2 і 5 копійок з 1 жовтня одночасно перестають бути засобом платежу в готівкових розрахунках і будуть вилучені з обігу. Монети у 25 копійок в обігу поки залишаються, та їх ставатиме все менше – з готівкового обігу їх вилучатимуть поступово.

ф3

“З 1 жовтня 2019 року українці більше не зможуть використовувати монети 1, 2 та 5 копійок для здійснення розрахунків готівкою. Але це не привід для хвилювання. Упродовж наступних трьох років усі зможуть обміняти ці монети на монети та банкноти інших номіналів у банках та у Національному банку”, – запевнив заступник Голови Національного банку України Сергій Холод.

Він уточнив, що упродовж наступних трьох років безкоштовно обміняти монети дрібних номіналів українці зможуть без обмежень на монети та банкноти інших номіналів у сумах, кратних 10 копійкам.

Вилучення з готівкового обігу дрібних копійок не означає, що ціни тепер також будуть кратними 10.

Читайте також: На українців чекає «грошова реформа» (Інфографіка)

Як наголошують в НБУ, при безготівковому розрахунку копійки будуть зараховувати з банківських карток, а при сплаті готівкою суму копійок продавець буде заокруглювати до сум, кратних 10 копійкам. Правила заокруглення загальних (у чеку) сум розрахунків готівкою за товари (роботи, послуги) Національний банк запровадив в Україні ще з 1 липня 2018 року. Відтоді, якщо сума менша за 4 копійки, то її заокруглюють до нуля, якщо 5 і більше – до 10 копійок.

ф2

Читайте також: Грошова реформа України: 10 гривень стали копійками. НБУ показав нові гроші (Відео, Фото, Інфографіка)

Вилучені з обігу 1 жовтня цього року монети, кажуть в НБУ, переплавлять на метал.

Читайте також: Тисяча гривень однією купюрою: в НБУ показали нові гроші, якими українці користуватимуться вже з жовтня (Графіка, Фото, Відео)

Тим часом українцям зараз саме час розбивати скарбнички, у які давно скидають копійки. Зібраний дріб’язок вже зараз можна безкоштовно обміняти на паперові гривні у банках. Не виключено, що серед монет номіналом 1,2, 5, 25 копійок у вашій скарбничці може виявитись і цінна, зазначає ТСН.