Із 1 липня в Україні скасовані пільги на імпорт товарів та автомобілів

1 липня набрав чинності закон, що повертає оподаткування імпорту товарів та частини транспортних засобів.

Про це повідомляє Державна митна служба України.

“30 червня 2022 року, в газеті “Голос України” № 135 (7885) опубліковано Закон України від 21 червня 2022 року №2325-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо перегляду окремих пільг з оподаткування», котрий набирає чинності з 00:00 год. 01 липня 2022 року”, – йдеться у повідомленні.

У Держмитслужбі наголосили, що тепер імпорт товарів, що ввозяться фізичними особами-підприємцями та юридичними особами незалежно від системи оподаткування, знову обкладатиметься ввізним митом. "Спрощенці" І-ІІІ групи, які не є платниками ПДВ, знову ввозитимуть товари зі сплатою податку на додану вартість.

Ці платежі повертаються і на імпорт окремих транспортних засобів, що ввозяться громадянами. Йдеться, зокрема, про автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб i більше, транспортні засоби для перевезення вантажів. 

Читайте також: Верховна рада скасувала нульове розмитнення авто і повернула ПДВ на імпорт: відома дата початку дії закону 

Нагадаємо, 21 червня Верховна Рада повернула сплату митних платежів для фізичних осіб під час ввезення авто, а також повернула ПДВ на імпорт товарів.