Іван Малкович: “Заборонити російські книги – це як заборонити наркотики” (Відео)

ф1Заборонити російські книги в Україні можна, але вони все одно нікуди не подінуться – Іван Малкович порівняв це із забороною наркотиків.

В Україні слід заборонити книги, які мають антиукраїнський зміст, а за поширення їх накладати великий штраф. Про це в телеінтерв’ю сказав директор видавництва “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА” Іван Малкович.

“Заборонити російські книги – це як заборонити наркотики. Все одно вони будуть проникати. Треба забороняти книги, які мають антиукраїнський зміст, це повинні відстежувати люди. Треба перекласти дуже велику відповідальність на самі видавництва або на тих людей, які закуповують. Якщо ти купив цю книгу, ти повинен заплатити такий шалений штраф, щоб ти ледве вижив, а може і не вижив. Ти повинен сам цього боятися, як вогню, щоб цього всього не заходило”, – зазначив видавець.

Крім того, за словами Малковича, важливо врегулювати той факт, що якщо права на іноземну книгу вже закуплені українським видавництвом, не слід впускати такий же продукт з-за кордону.

"Для мене росіяни цікаві своїми перекладними книжками, які не встигають виходити в Україні. Але, якщо я "Гаррі Поттера" видаю тут, якщо ми ці права купили, це має відстежуватися інформаційно, кому належать ці права. Це зовсім неважко, це все видно на комп'ютері. Якщо ці права в Україні, ця книга, здавалося б, не повинна вже завозитися. Чому я повинен боротися на своєму українському ринку з іншим "Гаррі Поттером"? Це неправильно, якщо це вже на українську мову перекладено", - вважає Малкович.