Іван Чайківський про перипетії довкола впровадження ринку землі в Україні

чайПро продаж сільськогосподарських земель в Україні не говорить хіба лінивий. Прихильники переконують, що це дасть поштовх економіці, не говорячи вже про можливість кожного реалізувати своє право на вільне розпорядження власним майном.

Противники ж кажуть, що є багато технічних моментів та принципових застережень, які ще варто обговорити. Починаючи від референдуму, і закінчуючи профільним аграрним комітетом у парламенті.

Про реальну ситуацію з впровадженням ринку землі можна дізнатися від публічних повідомлень на сторінці народного депутата від Тернопільщини, засновника відомого в Україні аграрного підприємтва Івана Чайківського.

10 жовтня збіг відведений регламентом час на подання альтернативних законопроєктів до вже зареєстрованого урядового. О 15 годині 16 жовтня частина законопроєктів розглядалися на засіданні профільного аграрного комітету, повідомив І.Чайківський.

Як можна дізнатися з сайту парламенту, альтернативних законопроєктів назбиралося аж десять.

Частину з них розглянули, як і обіцяли, а іншу частину – чомусь, на засіданні комітету, час якого змістили від раніше запланованого.

Іван Чайківський розповідає, що дізнався про засідання за півгодини до початку. "Деякі колеги не встигли до назначеного часу, але кворум був, і засідання відбулось", - каже він. Троє з присутніх на ранковому засіданні депутатів не голосовали за проєкт, який підтримала більшість".

"Я голосував проти і висловив позицію, що без громадськості, без обговорення, без профільних асоціацій такий законопроект прийматися не повинен", - каже Чайківський (https://biz.liga.net/all/prodovolstvie/article/tolko-bez-timoshenko-deputaty-hoteli-provesti-taynyy-komitet-po-zemle-ne-poluchilos ).

Щодо проєкту по суті, то позиція нардепа від Тернопільщини наступна: "Земля як невідновлювальний ресурс має належати виключно українцям, які проживають в Україні. А вторинний ринок має бути захищений від спекуляцій. Ці дві позиції бачу головними, які повинні захистити існуючі напрацювання в аграрній галузі та дати поштовх для більшого прогресу",- написав він у Фейсбуці.

Пізніше, вже на вулиці, І.Чайківсьикй коротко пояснював людям основні проблеми, які ще потребують спільного вивчення та розвязання:

- обмеження в одні руки в межах ОТГ;

- умови обтяження на земельну ділянку при перепродажі та винятки, коли повторний продаж є необхідністю.

Також, за словами І.Чайківського, поговорили про бюджет галузі. Комітет продовжує наполягати на збережені 1% від ВВП та збереження всіх програм підтримки аграріїв.

До слова, аграрним комітетом прийнято рішення про проведення 4 грудня парламентських слухань щодо умов впровадження обігу сільськогосподарських земель. Важливо, щоб там були представлені всі сторони, яких це стосується: від агровиробників і до голів ОТГ за участю профільних асоціацій.