ISW назвав останній аргумент Путіна для спроби зупинити масштабний контрнаступ ЗСУ

Останнім вагомим аргументом для спроби зупинити масштабний контрнаступ ЗСУ Президента РФ може стати загроза ядерного удару по Україні.

Про це заявив Інститут дослідження війни (ISW).

“Путін міг би використати ядерні загрози для стримування українського контрнаступу в анексованих Херсонській, Запорізькій, Донецькій та Луганській областях. Після анексії Путін може прямо чи косо заявити, що російська доктрина, яка дозволяє використання ядерної зброї для захисту території Росії, поширюється на нещодавно анексовані території. Такі дії загрожували б Україні та її партнерам ядерним ударом у разі продовження контрнаступу України зі звільнення окупованої Росією території. Путін може вважати, що загроза або використання ядерної зброї відновить стримування після того, як його катастрофічне вторгнення зруйнувало звичайні можливості стримування, хоча попередні натяки Росії на готовність Москви застосувати ядерну зброю виявилися марними. Україна та її західні партнери можуть мати звужується вікно можливостей для підтримки українського контрнаступу на окупованій території України до того, як Кремль анексує цю територію”, – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Росія хоче виставити “більш жорсткі вимоги” на переговорах із Україною

Американські аналітики вважають, до 11 вересня війська РФ не зможуть захопити всю Донецьку область. Відтак одночасно з місцевими виборами в РФ Кремлю не вдасться провести "референдум" про анексію захоплених територій України.

Тому, вважають у вашингтонському Інституті дослідження війни, Путін і намагатиметься зупинити контрнаступ ЗСУ погрозами вдарити ядерною зброєю по Україні.

"Час анексії Путіна, ймовірно, залежить від того, наскільки він розуміє погіршений стан російської армії в Україні. Він може мати намір захопити решту Донецької області перед анексією всіх окупованих територій, що, швидше за все, змусить його відкласти анексію. Деградовані сили Росії навряд чи окупують всю Донецьку область до єдиного дня голосування в Росії 11 вересня на місцевих і губернаторських виборах по всій країні - найімовірнішої дати проведення референдумів про анексію. Кремль також міг би відкласти ці російські регіональні та місцеві вибори, щоб обмежити прояв внутрішнього невдоволення російським вторгненням в Україну", - повідомляють американські аналітики ISW.