Історичний запуск найпотужнішої ракети світу, що не відбувся б без українського літака. Як запустили Falcon Heavy (Відео)

Фото - Reuters
Фото – Reuters

6 лютого людство зробило історичний крок в освоєнні космосу і можливості дістатися до Марса – в тестовому режимі запущено першу ракету-носій Falcon Heavy, що здатна доставити людей на Червону планету чи на Місяць. Причому ракета-носій – багаторазового використання.

Цей амбітний проект компанії Ілона Маска Space X був би зірваним, якби Маску не допомогла Україна: до 13 січня треба було терміново перевезти необхідне обладнання вагою 28 тонн – складову ракети Falcon Heavy – з Лос-Анджелеса на космодром на мисі Канаверел у США. Зробити це міг єдиний у світі літак –  український транспортник «Руслан».

Відгукнувшись на прохання мільярдера, ДП «Антонов»  надав Ан-124-100 «Руслан». Наш літак перевіз крупногабаритний вантаж для аерокосмічної компанії SpaceX на відстань 3 тис 613 км за 4,5 години.

Читайте також: Ілон Маск звернувся до України за терміновою допомогою. Україна не підвела (Відео)

6 лютого історичний запуск відбувся. Схему тестового запуску Falcon Heavy, під час якого три ракети-носії повертаються назад на Землю, а корисний вантаж (цього разу це особистий електромобіль Ілона Маска) прямує на Марс, фахівці SpaceX зобразили в анімації.

За рахунок багаторазового використання трьох перших ступенів Falcon Heavy, які повертаються на Землю (два бічні прискорювачі вже літали в космос), вартість запуску вантажів на орбіту істотно падає. Вартість виведення вантажу Falcon Heavy втричі нижча, ніж у Delta IV Heavy. Раніше президент SpaceX Гвінн Шотвел, говорила, що повторне використання першого ступеня ракети-носія Falcon 9 дозволило знизити вартість запуску на 30% – з 61,2 млн дол до 42,8 млн дол. При цьому валовий прибуток SpaceX з кожного запуску оцінюється в 40%. Вартість першого ступеня – 75% від ціни запуску, а ціна 395 т палива для неї – лише 200-300 тисяч доларів.

Сам же історичний запуск, що відбувся з мису Канаверал у Флориді (США) о 3-ій  годині (за київським часам), транслювали в прямому ефірі провідні телеканали світу.

Запуск пройшов успішно, ракети-носії, які вивели у відкритий космос автомобіль Маска, уже повернулись на землю, а корисний вантаж уже покинув орбіту Землі і “продовжив рух до Пояса астероїдів”, – написав Маск.

Електромобіль, який слугує корисним вантажем, має свого “водія” – за кермом сидить манекен. Автомобіль обладнаний кількома відеокамерами, відтак компанія Space X спостерігає за польтом атомобіля у прямому ефірі. Всередині авто на повторі лунає пісня David Bowie – Space Oddity. Червоний кабріолет Tesla Roadster на фоні планети Земля виглядає ефектно.