Історичне повернення України в коло космічних держав вдалося: робота супутника “Січ-2-30” іде за планом (Відео)

Супутник “Січ-2-30”. Фото – КБ “Південне”

У найближчі дні Україна очікує отримати перші знімки зі свого супутника.

Як повідомляє КБ “Південне”, після успішного запуску 13 січня український супутник “Січ-2-30” на орбіті Землі проводить розгортання свого обладнання, відповідно до раніше запланованих часових рамок. Зокрема, супутник вже розгорнув свої сонячні батареї і встановив надійний зв’язок із українським центром управління польотами.

Засобами Національного центру управління та випробувань космічних засобів, розташованого поблизу м. Дунаївці, після двох сеансів зв’язку під час третього витка установлено стійкий зв’язок з космічним апаратом. Всі бортові системи супутника працюють у штатному режимі, сонячні батареї розкриті“, – повідомило КБ “Південне”, яке розробило супутник.

"Січ-2-30" став першим супутником, який Україна Україна вивела на орбіту Землі за останнє десятиліття. Розроблений українськими конструкторами і збудований в Україні супутник майже повністю складається з українських деталей. Жодної російської деталі в ньому немає.

Супутник дозволить Україні отримувати власну інформацію, в тому числі і про скупчення військ РФ біля кордонів України.

Успішний запуск "Січ-2-30" - це перший крок історичного повернення України в коло космічних держав. Після цього супутника до 2025 року Україна має намір збудувати і запустити у космос ще 7 своїх супутників.

Більше подробиць - у сюжеті Фактів ICTV.