Іран зреагував на публікацію в Україні секретного запису пілота про збиття українського “Боїнга”

ф1Іран припинив ділитися з Україною доказами про збиття 8 січня під Тегераном українського “Боїнга-737” після публікації в Україні запису іранського пілота.

Іран заявив, що після витоку аудіозапису переговорів з пілотом іранського літака більше не буде ділитися з Україною доказами щодо розслідування катастрофи українського лайнера. Як повідомляє “Європейська правда” з посиланням на Reuters, про це іранському агентству Mehr заявив Хасан Резаіфар, директор з розслідувань катастроф  в Іранській організації цивільної авіації.

Аудіофайл був частиною доказів, які українським експертам надали у рамках спільного розслідування, що проводить слідча група.

"Група з технічного розслідування аварії українського авіалайнера дивним чином опублікувала секретний аудіофайл переговорів пілота літака, який летів одночасно з українським літаком", - сказав Хасан Резаіфар.

"Ці дії українців призвели до того, що ми перестали ділитися з ними доказами", - додав він.

Читайте також: «Це точно світло від ракети», — опублікований запис засекречених Іраном переговорів про збитий «Боїнг» МАУ (Відео)

Напередодні президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна має запис, який доводить: Іран від самого початку знав про збиття українського літака МАУ ракетою.

Із запису, який також оприлюднили українські ЗМІ, зрозуміло, що людина за штурвалом іранського лайнера бачила і пуск ракети, і вибух.

За словами Зеленського, Україна отримала цей запис "без доступу до диспетчерської і без чорних скриньок".

Читайте також: Зеленський про «чорні скриньки» і компенсацію Ірану за збитий Боїнг МАУ: «Будемо тиснути» (Відео)