Іран заявив, що в 5 разів перевищив межу ядерної угоди щодо збагачення урану

В Ірані накопичили понад 120 кг урану, збагаченого до 20%. Ядерна угода 2015 року встановлювала Ірану межу збагачення урану в 3,67%.

Про збагачення Іраном урану до 20% заявив очільник організації з атомної енергії країни Мохаммад Есламі, повідомляє The Guardian

Таке перевищення ліміту представник Ірану пояснив невиконанням західними партнерами зобов’язань з надання країні збагаченого урану для роботи атомної електростанції.

"Ми перевалили за 120 кілограмів…  У нас є більше, ніж ця цифра. Наші люди добре знають, що повинні були надати нам збагачене на 20% паливо для використання в тегеранському реакторі, але вони цього не зробили. Якщо наші колеги цього не зроблять, у нас, природно, виникнуть проблеми з нестачею палива для тегеранського реактора", - заявив Есламі.

Збагачення урану до 20% Іран почав 4 січня. Для цього парламент країни ухвалив спеціальний закон, що дозволяє щорічно виробляти 120 кг урану при 20% його збагачення та 500 кг нижчого рівня збагачення на місяць. У вересні Міжнародне агентство з атомної енергії повідомило, що Іран збільшив свої запаси урану, збагаченого вище межі, дозволеної в 2015 році угодою зі світовими державами.

Нагадаємо, угода 2015 року обмежила Ірану рівень збагачення урану до 3,67%, якого достатньо для мирного використання в енергетиці, але замало для ядерної бомби. Іран заявляє, що збагачує уран не для бомби, а в мирних цілях.