Іран має передати на розшифрування “чорні скриньки” збитого літака МАУ іншій країні – Трюдо

Ботові самописці з «Боїнга» МАУ, збитого Іраном 8 січня. Фото — скріншот з відео
Бортові самописці з «Боїнга» МАУ, збитого Іраном 8 січня. Фото — скріншот з відео

Іран має передати бортові самописці збитого українського “Боїнга” іншій державі через нестачу необхідного досвіду і технічних можливостей для їх розшифрування. 

Про це заявив Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо, повідомляє “Укрінформ.

“Ми розуміємо, що “чорні скриньки” – ключові для розслідування. Існують правила, які дозволять упевнитися, що у подібних випадках їх аналізують швидко та належним чином. Йдеться не лише про наявність необхідних експертів, але й про суттєві технологічні вимоги, відсутні в Ірані”, – сказав Трюдо.

Читайте також: Україна просить Іран передати їй бортові самописці збитого «Боїнга»

За його словами, найкращою країною для цієї мети була б Франція. “Саме тому ми закликаємо Іран передати “чорні скриньки” надійній третій країні, яка має технологічну змогу та людей, спроможних правильно проаналізувати ці скриньки. У міжнародній спільноті склався широкий консенсус, що на цю роль найкраще пасує Франція, і ми спонукаємо Іран зробити це”, – зазначив глава уряду Канади.

Читайте також: Катастрофа рейсу PS 752: що Іран намагається приховати від України (Відео)

Як повідомлялося, 8 січня після вильоту з тегеранського аеропорту ім. імама Хомейні зазнав аварії літак “Міжнародних авіаліній України”. На його борту перебувало 176 осіб, всі вони загинули. Серед них 11 українців – двоє пасажирів і дев’ятеро членів екіпажу. Пасажирами авіалайнера також були громадяни Ірану, Канади, Швеції, Афганістану, ФРН і Великої Британії.

Читайте також: Іран хоче переконатись, що Україна зможе розшифрувати бортові самописці збитого ним «Боїнга»