“Інвестор хоче знати: скільки треба вкласти і за який час він отримає прибуток”, – Руслан Кулик (Відео)

P9080023Лише змінивши підходи до співпраці з вірогідним інвестором, Тернопілля отримає шанс на валютні вливання з-за кордону. 

Про це нещодавно йшлося на брифінгу, присвяченому зовнішньоекономічній діяльності Тернопільщини. Цифри та факти, які там прозвучали, свідчать про те, що обласна влада досі серйозно про інвестиційний клімат зовсім не дбала. Інвестфоруми, які раніше проводили, були здебільшого показухою.

Читайте також. Благодійну допомогу не оподатковуватимуть, наголошують тернопільські податківці (Відео)

Нагадаємо, участь у ньому взяли голова Тернопільської облдержадміністрації Олег Сиротюк, заступник голови Леонід Бицюра та заступник директора департаменту – начальник управління інвестиційної, зовнішньоекономічної діяльності та міжнародного співробітництва департаменту економічного розвитку, інвестиційної діяльності та міжнародного співробітництва ОДА Руслан Кулик.

Саме в обов’язки останнього чиновника (раніше він був викладачем місцевого економічного вузу, а також працював у банківському секторі – прим.) нині входить змінити інвестиційне обличчя Тернопілля на привабливіше.

Читайте також. У ЄС пішли на поступки Україні: преференції продовжили до кінця 2015 року

– Потрібно давати інвестору глибокий аналіз. Якщо це земельна ділянка, призначена для посіву, то повинна бути повністю характеристика землі, типи ґрунту, транспортне сполучення, інфраструктура, тобто вся інформація, щоб інвестор знав, що тут сіяти, який транспорт задіяти. Тобто, щоб він знав, скільки потрібно вкласти і за який час він отримає прибуток, – каже Руслан Кулик.

Читайте також. Звітуєте про мобілізованого працівника? Тернопільські податківці пояснили, як це слід робити

Фахівці управління вже розробили інвестиційні пропозиції, враховуючи аналіз кожного району. Починають налагоджувати контакти із дипломатичними місіями інших країн в Україні. Першу делегацію бізнесменів зі Словаччини чекають вже у кінці вересня.

До речі, в кожному районі Тернопілля скоро запрацюють спеціальні групи, діяльність яких спрямована саме на обслуговування інвестора. У цьому напрямку загалом працюватимуть не менше 200 фахівців.

Довідково. Найбільша частка прямих іноземних інвестицій 1 липня 2014 р. була зосереджена в економіці підприємств області:
– добувна промисловість і розроблення кар’єрів (16,4%);
– виробництво харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів  (15,8%);
– транспорт, складське господарство, поштова та кур’єрська діяльність (15,2%);
– сільське, лісове господарство та рибне господарство (14,9%).

Софія Левицька