“Інших варіантів не залишається”, – Єльченко пояснив, як Путін спонукає Україну звільняти Крим (Відео)

Володимир Єльченко., Фото з сайту МЗС України

Звільняти Крим військовим шляхом Україну спонукає сам Путін, який повномасштабним військовим вторгненням 24 лютого сам зруйнував всі потенційно можливі дипломатичні шляхи вирішення “кримського питання”.

Про це постійний представник України при ООН у 2015-2019 роках і екс-посол України в США Володимир Єльченко заявив в ефірі телеканалу “Еспресо“.

"Сьогодні, крім військового шляху визволення Криму, інших варіантів не залишається. Ми пам'ятаємо, як з 2014 року ми та західні партнери говорили, що звільнення Донбасу - коротка перспектива. А Крим - це довша історія, бо він, фактично, перетворився у величезну військову базу замість курорту… Зараз своїми руками Путін і його камарилья наближають повернення Україною Криму. Тому що якщо так піде і далі, то разом зі звільненням півдня України постане питання звільнення Криму. Звичайно, вирішувати нашим військовим, коли і яким чином це робити. Я думаю, що ми цю перспективу доволі скоро побачимо", - сказав Єльченко.

Український дипломат наголосив: увесь світ знає, що Крим - це територія України і розмови про можливість ударів ЗСУ по військах РФ на півострові - зайві. Зараз росіянам з анексованого Криму варто забиратись якомога швидше.

"Менше треба там палити і відпочивати. Ще є Кримський міст і можна швидко звідти виїхати, а надалі його може й не бути і буде важче це зробити. Людям, які стали "кримчанами" в останні роки, потрібно серйозно задуматися. Уже є інформація в ЗМІ, що російські військові вивозять свої сім'ї, родичів із Криму. Мабуть, вони таки щось знають, чого ми ще не знаємо", - резюмував Володимир Єльченко.