“Іншого вибору Україна не має”, – Чалий пояснив нові військові загрози від альянсу Росії і Білорусі (Відео)

Валерій Чалий. Фото з відкритих джерел

Спільні військові навчання Росії і Білорусі “Захід-2021” збільшують загрозу військового вторгнення РФ в Україну. Крім того, на території Білорусі Росія готується розмістити свої військові бази.

Про такі нові військові загрози від прискорення об’єднання Росії і Білорусі у союзну державу попередив надзвичайний і повноважний посол України у США в 2015-2019 роках Валерій Чалий в ефірі 5 каналу.

Український дипломат впевнений: в ході зустрічі 28-29 травня Путін тиснув на Лукашенка, аби на території Білорусі з’явились військові бази Росії. Поява таких військових баз створить додаткові загрози вторгнення армії РФ в Україну з території Білорусі.

"Заяви самопроголошеного очільника Білорусі свідчать про те, що ставки піднімаються... Я допускаю з великою вірогідністю, що результатом попередніх домовленостей Путіна і Лукашенка стало те, що можуть бути створені у Білорусі російські військові бази. Зараз є два об'єкти з радянських часів, а буде вже військовий російський контингент", – сказав Чалий.

Екс-посол України в США наголосив, що перед такими загрозами зі сторони РФ і Білорусі в нашої країни залишається єдиний правильний шлях: Україні слід активізувати дипломатичні переговори з західними союзниками, бо російські війська в Білорусі – це загроза не тільки для України, а й для Європи.

"По суті - це виклик Європі, виклик демократичним країнам. В цій ситуації іншого вибору, ніж діяти спільно і діяти чесно, відповідати на ці виклики Україна не має. Тому я думаю, що наступні місяці будуть дуже складні для України: навчання "Захід-2021" з 10 по 16 вересня, обговорення питання Білорусі на зустрічі президента Сполучених Штатів Джозефа Байдена з очільником Росії 16 червня в Женеві. І все це вибудує якісь подальші кроки", - сказав Чалий.

Більше – у прямій мові екс-посла України в США Валерія Чалого в ефірі 5 каналу.