Іноземні експерти висловилися з приводу авіакатастрофи українського літака під Тегераном

фото: Atlantic Council
фото: Atlantic Council

Журналісти із усіх світових видань висловили свої думки про причини трагедії українського літака МАУ.

Про уроки, які важливо винести із цієї авіакатастрофи, розповів колишній речник місії ОБСЄ в Україні Майкл Боцюрків в статті для видання Atlantic Council.

Авіакатастрофа українського літака над Іраном вказує на важливість винести уроки з подібних трагедій. Про це йдеться в статті американського аналітичного центру Atlantic Council.

Те, що сталося з літаком МАУ поблизу Тегерана, нагадує збиття літака малайзійських авіаліній рейсу MH17 над територією східної України у 2014 році, зауважує автор статті, колишній речник місії ОБСЄ в Україні Майкл Боцюрків, пише журналістка Тетяна Савчук, Радіо. Свобода.

В обох випадках члени екіпажу не встигли зреагувати. Обидва рейси летіли над зонами активного конфлікту.

В ситуації з літаком МАУ кілька авіаліній продовжували здійснювати польоти з аеропорту Тегерану попри можливі ризики на тлі протистояння Ірану з США. Деякі авіаланії припинили роботу за кілька днів до трагедії через безпекові причини. І навіть попри те, що за кілька годин до інциденту Іран запускав ракети по американським базам, іранські чиновники цивільної авіації не закрили повітряний рух для пасажирських літаків.

Також схожими є системи, які збили обидва літаки, пише Боцюрків. MH17 збив «БУК», а літак МАУ збила система «Тор». Обидві – російські. Вони також використовують подібні технології для знешкодження цілей.

«Гнів та смуток через літак рейсу PS752 підкреслюють нагальну потребу винести уроки з таких трагедій. Важливо, щоб громада цивільної авіації вжила негайних заходів, щоб зробити політ безпечнішим під час конфліктів. Наразі у світі існує близько десятка конфліктних зон, куди повітряні екіпажі не мають літати. Правила очевидно потрібно посилити», – переконаний Боцюрків.