Інновації в дії: найбільша у світі сонячна термальна електростанція та роботи-терміти (Відео)

Та сама "Айвенпа" в Каліфорнії. Фото - http://subscribe.ru
"Айвенпа" в Каліфорнії. Фото - http://subscribe.ru

Американці створили гігантську сонячну електростанцію. Науковці Гарвардського університету розробили роботів-термітів, здатних зводити складні споруди з однорідних будівельних блоків. Про все це розповідає Телеканал новин «24».

У США запрацювала найбільша у світі сонячна термальна електростанція. Гігантський комплекс під назвою Ivanpah ("Айвенпа") розташований в пустелі Мохаве - одному з найбільш сонячних місць на планеті.

Принцип роботи електростанції кардинально відрізняється від традиційних фотоелектричних панелей. В Ivanpah дзеркала спрямовують сонячні промені на 140-метрові вежі.

Роботи-терміти. Фото - www.realtytoday.com
Роботи-терміти. Фото - www.realtytoday.com

У них розташовані резервуари з 2200 тонн води. Нагріваючись, рідина перетворюється у пару і обертає турбогенератор, який і виробляє електроенергію.

А науковці Гарвардського університету розробили роботів-термітів, здатних зводити складні споруди з однорідних будівельних блоків. Механізми під назвою TERMES є незалежними робочими одиницями. Роботи покладаються на закладені в них алгоритми та  вбудовані датчики, які підказують, куди покласти наступну цеглинку. Якщо якась із них впаде, робот підніме і покладе на місце.

На створення механічних термітів науковці витратили 4 роки. За їх словами, колись такі машини зможуть використовувати для швидкого зведення дамб під час повеней, а також будівництва колоній на інших планетах.