Інформація влади про готовність до виборів ДВК і ОВК в “гарячих” областях – суперечлива

вибори-урниОчільник РНБО запевняє, що в Луганській і Донецькій областях до 25 травня готові 2/3 виборчих комісій, а в ЦВК кажуть про заблоковану роботу 16-ти з 34-ьох окружкомів в Донецькій і Луганській областях.

Як пише УНІАН, Секретар Ради національної безпеки та оборони (РНБО) Андрій Парубій повідомив, що дві третини виборчих комісій в Луганській і Донецькій областях готові до президентських виборів.

Андрій Парубій зазначив, що на сьогодні влада розробляє систему так званих «синіх» і «жовтих» поясів, тобто – де будуть проведені вибори, а де може бути небезпечно для спостерігачів.

За словами секретаря РНБО, деякі окружні виборчі комісії будуть перенесені з небезпечних місць в ті, що контролюються українською владою. Зокрема, мова йде про перенесення окружної комісії зі Слов’янська до сусіднього районного центру. Жителі Слов’янська також матимуть змогу там проголосувати.

«Хочу підтвердити, що в більшості районів Луганської і Донецької областей вибори пройдуть під повним контролем української влади. Водночас ми усвідомлюємо, що можуть бути локальні точки в Луганську, Донецьку, Слов’янську, де можуть виникати певні проблеми з виборами», – сказав Андрій Парубій.

У ЦВК повідомляють про інше.

Центральна виборча комісія заявляє, що в Донецькій і Луганській областях заблокована робота 16 з 34 окружних виборчих комісій. Про це, пишуть «Новости Донбасса», «Українським новинам» повідомив прес-секретар ЦВК Костянтин Хівренко.

За його словами, з 20:00 21 травня з 11:00 четверга були захоплені і заблоковані ще 3 окружкоми в цих регіонах.

У Донецькій області озброєні люди, які назвалися представниками самопроголошеної “Донецької народної республіки”, напали на виборчком округу №43 у Донецьку, захопили голови комісії, винесли з приміщення всю комп’ютерну та організаційну техніку, конфіскували виборчу документацію та печатку окружкому.

Загалом у в Донецькій області заблокована робота 8 з 22 окружкомів: у Донецьку (округи №№42, 43 і 45), Краматорську (№48), Горлівці (№51 та №52), Єнакієве (№53) і Торезі (№54).

У Луганській області в окрузі №107 в Алчевську невідомі заблокували доступ до приміщення комісії її членам, разом з тим ніхто не постраждав, а вся техніка збережена.

Також в окрузі №112 в Свердловську Луганської області невідомі люди змінили замки на вхідних дверях приміщення комісії, а озброєні люди, які назвалися представниками “Луганської народної республіки” не пустили на свої робочі місця членів окружкому.

Загалом у Луганській області заблокована робота 8 з 12 окружкомів: у Луганську (№№105, 106), Алчевську (№107), Краснодоні (№108), Красному Лучі (№109), Антрациті (№111) Лисичанську (№110) та Свердловську (№112).

Нагадаємо, станом на ранок 21 травня в Донецькій і Луганській областях була заблокована робота 13 з 34 окружних виборчих комісій.

15 травня Верховна Рада дозволила розміщення окружних виборчих комісій на виборах Президента поза територіальним виборчим округому у виняткових випадках.